آغاز برداشت شکوفه‌های معطر از درختان

شمیم دلنواز بهار نارنج دوباره بر گلستان سایه افکنده و مشام هر رهگذری را مشحون از عطر دل انگیز خود می‌کند.

عطر بهار نارنج در پس کوچه‌های گلستان پیچید

به گزارش گلستان ۲۴ ؛ این روزها در کوچه‌های شهر، عطر بهار نارنج به همراه نسیم ملایم، به همه می‌فهماند که گریزی از بهار نیست؛ هر پنجره‌ای را که می‌گشایی انگار شیشه عطر خدا شکسته و آن چنان در کوچه‌ها غوغا می‌کند که گویی کمر به تسخیر روح هر رهگذری بسته است.

تلاقی رنگ‌ها و عطرها آن چنان بهار گلستان را مسحور خود کرده که نمی‌توان به سادگی از آن گذشت؛ آدمی یکباره خود را در میان تلفیقی از رنگ‌ها می‌بیند، درنگ می‌کند تا دمی از این بوی ملایم را در خود فرو برد.

درخت کهنه نارنج در کنار درخت جوان سنگفرش خیابان در سینه خاطرات زیادی از وقایع شهر دارد؛ پای هر درخت شکوفه‌های نحیف با احساس تو حرف می زند و تو را به مهمانی لطیف‌ترین فصل‌ها فرا می‌خواند.

منظره چشم نواز شکوفه ها

خیابان‌های گرگان پوشیده از درختان نارنج است و در فصل بهار هنگام شکوفا شدن گلبرگ‌ها منظره چشم نوازی را به وجود می آورد.

همه شهر زیبایی است و صفا، جوی‌های آب پر است از گلبرگ‌های سفید؛ گویی نارنج و بهار نارنجش، بخشی از شهر شده‌اند.

بهارنارنج همان شکوفه درخت نارنج و گل‌های این درخت یکی از معطرترین گل‌های مرکبات است. نارنج از پیوند بین دو گونه از مرکبات یعنی دارابی و نارنگی به‌دست آمده است. این گیاه بومی مناطق استوایی آسیا بوده و در مناطق گرمسیر و نیمه گرمسیر به خوبی رشد می‌کند. در ایران هم در برخی از استان‌هایی از جمله گلستان این درخت کشت می‌شود.

 

تهیه مربا از بهارنارنج

این نعمت الهی علاوه بر آن که رایحه روح نوازی دارد از خواص دارویی و غذایی زیادی هم سرشار است؛ همین امر سبب شده تا ما در این موقع از سال زنانی را ببینیم که در پای این درختان مشغول جمع آوری شکوفه‌ها هستند.

عرق، مربا و خشک کرده بهار نارنج از جمله موارد استعمال آن است؛ زنان با پختن این شکوفه‌ها و تبدیل آن به مربا که مراحل سخت و طولانی دارد بهارنارنج را به مربای شیرین و خوش عطر تبدیل کرده و یا شربت بهار نارنج تهیه می‌کنند.

زهرا سادات رضوی یک شهروند گرگانی است که از بهارنارنج مربا تهیه می کند، وی به خبرنگار مهر گفت: همه ساله با فرا رسیدن فصل بهار و شکوفا شدن درختان نارنج، اقدام به جمع آوری شکوفه‌ها می‌کنیم تا از آن مربا تهیه کنیم.

این بانوی گلستانی افزود: با پهن کردن پارچه در زیردرخت نارنج ابتدا اقدام به جمع آوری این شکوفه‌های معطر کرده و پس از جمع آوری، گلبرگ‌ها از یکدیگرجدا شده و همگی شسته می‌شوند. سپس شکوفه‌ها را در ظرف مناسب (دیگ مسی) به همراه آب یک