استاندار گلستان با تاکید بر اهمیت رونق تولید، گفت: رشد ۵۰ درصدی اشتغال و سرمایه‌گذاری استان هدف ما در سال ۹۷ است و مدیران دستگاه‌های اجرایی باید در زمینه تحقق آن تلاش کنند.

افزایش 7 درصدی صادرات در گلستان

به گزارش گلستان24؛به نقل از روابط عمومی استانداری گلستان، سید مناف هاشمی در نخستین جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان، اظهار داشت: در سال گذشته با همکاری دستگاه‌های اجرایی و بانک‌های استان 904 میلیارد تومان تسهیلات به 857 واحد تولیدی اعطا شد و گلستان حائز رتبه پنجم در سطح کشور شد.

وی با اشاره به افزایش 7 درصدی صادرات نسبت به سال 95 گفت: برنامه محوری دستگاه‌های اجرایی باید در دسال 97 توسعه یابد و برنامه‌ریزی‌ها با هدف رشد اقتصادی، رونق تولید و افزایش اشتغال مدنظر باشد.

استاندار گلستان به استقبال گردشگران نوروزی جهت حضور در گلستان اشاره کرد و افزود: 11میلیون نفر گردشگر در ایام نوروز از جاذبه های استان دیدن کردند که این آمار در مقایسه با سال گذشته 84 درصد رشد داشته است.

وی یادآور شد: :حضور گردشگران در گلستان نسبت به سال گذشته 84 درصد رشد داشته و در عین حال با اقامت بیش از یک و نیم میلیون مسافر همراه بوده است.

هاشمی با بیان اهمیت صادرات محصولات استان، گفت: فضای اقتصادی با ترکمنستان با توجه به امضای 13 سند همکاری بین دو رئیس جمهوری بهتر شده است که باید در حوزه اقتصادی هر دو کشور همکاری تنگاتنگی صورت گرفته و از ظرفیت‌ها استفاده شود.

وی خاطر نشان کرد: در حوزه رفع موانع تولید و اعتبارات هم با توجه به اینکه رشد 12 درصدی داشتیم باید با تلاش بیشتر به سمت پیشرفت 50 درصدی برویم.

هاشمی با اشاره به جلسه‌ای که رئیس مجلس دومای روسیه با رئیس مجلس شورای اسلامی داشت، گفت: می‌توانیم با کشورهایی که در حوزه cis هستند تجارت بهتری داشته و از ظرفیت آنها استفاده کنیم.

قوانلو مدیر کل صنعت معدن و تجارت استان گلستان هم در این جلسه گزارشی از آخرین وضعیت پرداخت تسهیلات ارائه کرد و گفت: در سال 96 در مجموع 904 میلیارد تومان به 875 واحد تولیدی پرداخت گردیده که 372 میلیارد تومان آن به 233 واحد تولیدی در قالب کارگروه تسهیل، 19 پرونده با 49 میلیارد تومان در قالب تسهیلات نوسازی و بازسازی و بقیه از منابع مستقیم بانکی به متقاضیان پرداخت شده است.

در این جلسه مشکلات تعدادی از واحد های تولیدی با حضور استاندار گلستان بررسی شد و دستورات لازم جهت رفع مسائل آنان صادر شد.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار