مسابقات استاندارد شطرنج جام مبعث گرگان که با حضور ورزشکارانی از استانهای گلستان و مازندران در گرگان درحال برگزاری بود، با معرفی نفرات برتر پایان یافت.

رقابت های منطقه ای شطرنج در گرگان پایان یافت

به گزارش گلستان24؛مریم توانا نایب رییس هیات شطرنج گلستان روز یکشنبه به خبرنگار ایرنا گفت: در این دوره سه روزه، 53 شطرنج باز در هفت دور با هم مسابقه دادند که در پایان به نفرات برتر جدول جوایز نقدی و به نفرات برتر رده های سنی جوایز نقدی، حکم و مدال اهدا شد.
براساس اعلام کمیته فنی این مسابقات محمد میران خادمی از گنبدکاووس، مسعود فرخی از بندرترکمن و نامی نیکزاد از گلستان به عنوان نفرات برتر مورد تقدیر قرار گرفتند. 
همچنین صبا جلالی از مازندران در بخش زنان، فرزاد نیکزاد از گرگان در بخش پیشکسوتان و امیرمحمد دیوانی از گلستان در بخش بدون 'ریتینگ' به عنوان نفرات برگزیده معرفی شدند. 
قدرت هر شطرنجباز با امتیازی موسوم به ریتینگ مشخص می‌شود.
در بخش رده سنی زیر 8 سال، ابوالفضل موسوی فر از مازندران، در رده سنی زیر 10 سال آرمین مهدوی از مازندران ، در رده سنی زیر 12 سال محمد حسین حسامی از گرگان و در رده سنی زیر 14 سال این رقابت ها صبا جلالی از مازندران اول شد. 
توانا همچنین اظهار کرد: گلستان استانی مملو از استعداد در رشته شطرنج است که برگزاری این گونه رقابت ها به شناسایی نفرات جدید و توسعه کمی و کیفی این رشته کمک می کند.
وی ادامه داد: آشنایی خانواده ها با این ورزش و مزایای آن مانند آماده سازی فکر ورزشکاران در کسب علوم و دانش و ترقی بیشتر در تحصیل می تواند موجب ترغیب فرزندان برای حضور در کلاس های آموزشی شطرنج شود. 

 

ارسال نظر

آخرین اخبار