سردار خسرو عروج در گرگان:

مشاور عالی فرماندهی کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: دشمنان اذعان کردند با وجود توان هزار برابری نتوانستند ایران را در جنگ شکست دهند.

شکست دشمن با توان هزار برابری
به گزارش گلستان24؛سردار خسرو عروج مشاورعالی فرماندهی کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در جمع کارکنان پایور و وظیفه قرارگاه عملیاتی لشکر ۳۰ و تیپ ۲۳۰ گرگان با اشاره به اقتدار رزمندگان ایران در دفاع مقدس گفت: مختصات جنگ به اندازه‌ای دقیق و قابل ارزیابی است که پس از پایان آن، کتاب‌ها و فیلم‌های بسیاری درباره آن نوشته و ساخته شده است.

وی افزود: جنگ از جمله مهمترین علوم نظری دنیا است و سند جنگی از نظر علمی جزو مهمترین اسناد دنیا هستند.

عروج گفت: دشمنان درباره جنگ تحمیلی علیه ما می‌گویند با توان هزار به یک به ایران حمله کردیم، اما نتوانستیم ریشه آن را بر کنیم.

مشاور عالی فرماندهی کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: غربی‌ها با بررسی دلایل این شکست به این نتیجه رسیدند که رزمندگان ایرانی از شعور انسانی بالایی برخوردار هستند و وصیت نامه شهدا این موضوع را ثابت می‌کند.

سردار عروج در ادامه به ذکر خاطره‌ای از امام خمینی (ره) اشاره کرد و گفت: حضرت امام در دیدار با جمعی فرماندهان جنگ خطاب به آن‌ها فرمودند: فرمانده این میدان خداست و تا زمانی که شما به همدیگر رحم کنید خداوند هم به شما رحم می‌کند.

وی در پایان به تببین ابعاد شخصیتی همرزم خود، شهید صیاد شیرازی اشاره کرد و افزود: شهید صیاد مرد میدان جنگ و نمونه بارز مردان الهی بود و هرکس او را می‌دید آرامش پیدا می‌کرد.

/باشگاه خبرنگاران

ارسال نظر

آخرین اخبار