معاون کل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی:

معاون کل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه ۳۹ هزارو ۵۰۰ تخت بیمارستانی دردست احداث است، گفت: تلاش می شود تا پایان سال بیش از سه هزار و ۵۰۰ تخت به بهره برداری برسد.

بهره برداری ۳۵۰۰تخت بیمارستانی تا پایان سال

به گزارش گلستان24؛ایرج حریرچی شامگاه پنجشنبه در حاشیه افتتاح و کلنگ‌زنی ۳۰ پروژه بهداشتی و درمانی در استان گلستان اظهار کرد: در طی یک سال ۸۲۳ میلیون بار مراجعه به پزشک عمومی، داروخانه، رادیولوژی و... در کشور داشتیم و این آمار نشان می دهدهرایرانی به طور متوسط ۱۰.۳ بار به مراکز بهداشتی درمانی مراجعه کرده است.

وی با بیان اینکه ۹ میلیون و ۴۴۰ هزار بستری در سال گذشته ثبت شده است، افزود: این آمار نشان می دهد از هر هزار ایرانی ۱۱۸ نفر در بیمارستان ها بستری شدند که نشان دهنده خدمات گسترده حوزه بهداشت و درمان است.

حریرچی ادامه داد: هزینه های بهداشتی درمانی به شکل بلقوه می تواند برای مردم مشکل زا باشد اما درراستای حمایت از مردم و برای افزایش دسترسی عادلانه و جلوگیری از دسترسی های فقرزا و کمرشکن، وزارت بهداشت اقدامات متعدی انجام داده است.

وی ادامه داد: اقدام نخست وزارت بهداشت فراهم آوری خدمات متناسب با توان مالی افراد است و مطالعات ما نشان می دهد حدود ۸۰ درصد مردم با پوشش بیمه و تعرفه دولت به خدمات دسترسی پیدا می کنند و ما بقی با پوشش بیمه تکمیلی و از جیب هزینه می کنند.

حریرچی گفت: ما خدمات خود را گسترش می دهیم تا در سطح جامعه به خصوص فقرا و اقشار متوسط به پایین بدون هیچ مشکلی بتوانند به خدمات دسترسی پیدا کنند و نه ثروت و قومیت و نه محل سکونت مانعی برای دسترسی به خدمات سلامت نباشد.

حریرچی گفت: ۳۹ هزار و ۵۰۰ تخت بیمارستانی در دست احداث داریم و امیدواریم تا پایان سال ۱۰ درصد از این تخت ها یعنی بیش از سه هزار و ۵۰۰ تخت به بهره داری برسد.

وی تصریح کرد: اکثر این تخت ها در اختیار مراکز دولتی و در مناطق محروم خواهد بود، البته حدود ۱۰ هزار تخت از بخش خصوصی فراخوان داده ایم که با تعرفه ای ما بین خصوصی و دولتی و با کمک خیرین در مناطق مورد نیاز خدمات بیمارستانی ارائه کنند  و ما تضمین خرید خدمات از آن ها را داشته باشیم.

وی با بیان اینکه در حوزه تجهیزات بیمارستانی یکی از اقدامات مهمی که انجام خواهیم داد حمایت از تولید کنندگان داخلی است، ادامه داد: یکی دیگر ازاقدامات ما گسترش صادرات است و پیش بینی می کنیم با توافق سه جانبه ای که انجام دادیم بتوانیم با کمک تولیدکنندگان داخلی صادرات کشور در حوزه تجهیزات پزشکی را از ۲۴ میلیون دلار کنونی به ۲۴۰ میلیون دلار برسانیم.

/مهر

ارسال نظر

آخرین اخبار