سرپرست اداره کل مدیریت بحران استان گلستان گفت: در سال گذشته دستگاه‌های عملیاتی استان، تعداد 298 مانور تمرینی و آمادگی در برابر حوادث احتمالی طبیعی و انسان ساخت بزرگ را برگزار کرده‌اند.

برگزاری 205 مانور در جمعیت هلال احمر گلستان

به گزارش گلستان24؛سید خالق سجادی پیش از ظهر امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران استان گلستان اظهار کرد: این مانورها توسط  13 دستگاه عملیاتی استان برگزار شد که سهم جمعیت هلال احمر از این تعداد، 205 فقره مانور بوده است.

وی خاطرنشان کرد: توزیع نیروی برق، محیط زیست استان و سازمان آتش‌نشانی و ایمنی شهرداری گرگان رتبه های بعدی تعداد مانور را به خود اختصاص داده‌اند که در سال 1396 اجرایی شده است.

سجادی با مقایسه تعداد مانورهای سال 1396 با سال 1395  تصریح کرد: خوشبختانه روند افزایشی تعداد مانور بسیار قابل توجه بوده که همین امر نشان می دهد، استان در سال گذشته بیش از چهار برابر رشد در تعداد مانورهای آمادگی داشته است.

*رشد 4 برابری برنامه آمادگی سال 1396 نسبت به سال 1395/برگزاری 205 مانور در جمعیت هلال احمر گلستان

وی ادامه داد: ارتقای توان عملیاتی تیم‌های عملیاتی، ایجاد آمادگی بین دستگاه‌های امدادرسان، افزایش سطح آگاهی و تاب‌آوری جامعه و توانمندسازی مدیران ستادی و شهرستانی در خصوص تصمیم‌گیری و هماهنگی در مدیریت بحران از مهم‌ترین اهدافی بود که این مانورهای آمادگی تعقیب کرده‌‌اند.

دبیر شورای هماهنگی مدیریت بحران استان با تاکید بر رویکرد مناسب دستگاه‌های عملیاتی استان به ویژه جمعیت هلال احمر به موضوع  آمادگی اذعان کرد: این آمار و افزایش درخور توجه، وظیفه دستگاه‌های عملیاتی استان را سنگین‌تر می‌کند و آنان باید به موضوع تمرینات آمادگی بیش از پیش اهتمام داشته باشند.

سجادی تصریح کرد: هر چه در زمینه آمادگی جامعه بیشتر برنامه‌ریزی شود، به دنبال خود شاهد افزایش آمادگی جامعه و نیروهای متخصص دستگاه‌های عملیاتی خواهیم بود.

وی خاطرنشان کرد: ایجاد آمادگی و تقویت نیروهای سازمانی و جامعه در شرایط  اضطراری و بحرانی «شاه‌کلید» موفقیت استان در آموزش‌های جامعه محور است.

استان گلستان با جمعیتی بالغ بر یک میلیون و 800 هزار نفر در شمال شرقی کشور قرار دارد و سالانه شاهد حوادث متعددی از جمله سیل، زلزله، آتش سوزی منابع طبیعی و خشکسالی است.

/فارس

ارسال نظر

آخرین اخبار