روستای نراب شهرستان آزادشهر ، روستایی کوهستانی با مناظر بسیار زیبا می باشد، اما متاسفانه بی توجهی مردم ودهیاری این روستا به بهداشت محیط، چهره این روستا را زشت کرده است.

زباله دانی به بزرگی روستای نراب! + تصاویر

به گزارش گلستان24؛ به نقل از تیتر آزاد، خانم صفدری از هموطنان خراسانی و از علاقه مندان به محیط زیست، در سفری که به روستای نراب شهرستان آزادشهر داشتند از بی توجهی مردم ومسئولان این روستا به محیط زیست تعجب کرده و با ارسال تعدادی عکس به پایگاه خبری تحلیلی تیتر آزاد، از وضعیت فاجعه بار در این روستا و بی توجهی مردم شهرستان گلایه کرد. 

  روستای نراب درحدود شصت کیلومتری شهرستان آزادشهر استان گلستان واقع شده است. 

این روستا کوهستانی بوده و مناظر بسیار زیبایی دارد.

متاسفانه عدم توجه به بهداشت محیط در این روستا همه گیر شده است.

دهیاری این روستا، برنامه درستی برای جمع آوری زباله های روستا ندارد.مردم این روستا نیز با بی توجهی زباله های را در اطراف محیط زندگی خود پخش می کنند و باعث شده اند تا زیبایی های این روستا تحت الشعاع کثافت و زشتی زباله ها قرار گیرد.

در زباله ها، پلاستیک به فراوانی یافت می شود و این موضوع باعث آسیب دیدن محیط زیست خواهد شد.

بخاطر وجود مناطق زیبای فروان در شهرستان آزادشهر، یکی از طرح های فرماندار جدید برای رشد اقتصادی این شهرستان، ایجاد بسترهای گردشگری است، اما اگر قرار باشد دهیارها و مردم روستاهای آزادشهر، اینگونه نسبت به بهداشت محیط بی تفاوت باشند، این طرح بطور حتم با شکست مواجه خواهد شد.

یکی دیگر از خطرهایی که این بی توجهی ایجاد خواهد کرد، شیوع بیماری های واگیر دار است.

مسئولین شهرستان باید به دهیاری ها برای تمیز نگه داشتن محیط روستا فشار بیاورند تا هم از شیوع بیماری جلوگیری شود و هم طرح های گردشگری با شکست مواجه نشود و هم اینکه حیوانات وحشی با خوردن پلاستیک تلف نشوند.

مردم روستا هم می توانستند و می توانند، یک محیطی را برای دپوی زباله ها در نظر بگیرند و از پخش شدن زباله در محیط روستا جلوگیری کنند.

پیشنهاد می شود، فعالین محیط زیست شهرستان آزادشهر، هر هفته به یک روستا رفته و با پاک سازی محیط زیست از زباله ها، فرهنگ حفظ محیط زیست را در شهرستان نهادینه کنند.

2

3

4

5

6

12

ارسال نظر

آخرین اخبار