دبیر خانه کشاورز گلستان عنوان کرد

دبیر خانه کشاورز استان گلستان با بیان اینکه 70 درصد از آب‌های نامتعارف را می‌توان دوباره به چرخه مصرف برگرداند، گفت: متأسفانه در این رابطه اقدامات مناسبی صورت نگرفته است.

امکان بازگشت 70 درصد از آب‌های نامتعارف به چرخه مصرف

به گزارش گلستان24؛علیقلی ایمانی صبح امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در گرگان، ضمن قدردانی از عملکرد خبرگزاری فارس استان گلستان، اظهار کرد: ممکن است برخی اعتقاد داشته باشند کشاورزی به شیوه سنتی اجرا می‌شود اما بنده معتقدم اتفاقات خوبی در بخش کشاورزی افتاده و به سوی دانش‌محور شدن پیش رفته است.

وی اضافه کرد: امروزه کشاورزی مانند مثلثی است که در یک رأس آن مروج، در یک رأس آن محقق و در رأس دیگر آن کشاورز در عرصه قرار دارد، در واقع محقق یافته‌های علمی در بخش‌های مختلف را جمع‌آوری می‌کند و مروجین و کارشناسان یافته‌ها را به کشاورزان منتقل می‌کنند.

 دبیر خانه کشاورز استان گلستان تصریح کرد: در حالی که برخی ادعا می‌کنند کشاورزی در استان گلستان علمی نیست اما روزی در استان گلستان از 450 هزار هکتار  کشت گندم 800 هزار تن محصول برداشت می‌شد حال آنکه امروز از 350 هزار هکتار کشت گندم تولید ما به یک هزار و 500 تن افزایش یافته که این افزایش عملکرد در تولید نشانه ورود علم و تکنولوژی در کشاورزی استان است.

ایمانی با بیان اینکه روند رو به رشد را در کشاورزی استان گلستان شاهد هستیم، ابراز کرد: مقایسه کشاورزی حال حاضر با 10 سال گذشته بی‌انصافی است البته اوضاع فعلی را کاملاً مطلوب هم نمی‌دانیم اما اعتقاد داریم کشاورزی استان گلستان به‌ویژه در سال‌های اخیر که نگاه مقام معظم رهبری تکیه بر تولید داخل بوده روند رو به رشد را طی کرده و با انتقال علم، تجربه و مهارت وضعیت کشاورزان گلستان متحول شده است.

وی خانه کشاورز را پل ارتباطی بین کشاورزان دستگاه‌ها، حاکمیت و دولت دانست و متذکر شد: کشاورزان مسائلی را که از نگاهمسؤولان پنهان می‌ماند را به ما منتقل می‌کنند و ما به دستگاه‌ها منتقل می‌کنیم چراکه در تلاش هستیم مشکل کشاورزان را حل کنیم.

دبیر خانه کشاورز استان گلستان با بیان اینکه 70 درصد از آب‌های نامتعارف را می‌توان دوباره به چرخه مصرف برگرداند، اذعان کرد: متأسفانه در این رابطه اقدامات مناسبی صورت نگرفته حال آنکه می‌توان دوباره آب‌های نامتعارف را بازچرخانی کرده و به چرخه برگردانیم.

/فارس

ارسال نظر

آخرین اخبار