مدیر مخابرات منطقه گلستان:

مدیر مخابرات منطقه گلستان با بیان این مطلب که طی 2 سال اخیر و 17 هزار مشترک جدید اضافه شده است اظهار کرد: سرانه مصرف اینترنت در استان گلستان از متوسط کشوری بالاتر است و در حال حاضر در مجموع 105 ترابایت مصرف اینترنت ثابت و همراه از اپراتور همراه اول و مخابرات است که این می تواند یک فرصت و تهدید و آمار خوبی برای مدیران استانی باشد.

سرانه مصرف اینترنت در استان گلستان از متوسط کشوری بالاتر است

به گزارش گلستان24؛"غلامعلی شهمرادی" مدیر مخابرات منطقه گلستان در در دیدار با اعضای شورای مدیران مخابرات منطقه گلستان از افزایش تعداد سایت های تلفن همراه ( ترجی و فورجی) از 140 سایت به 547 و احداث 50 سایت جهت تکمیل پوشش آنتن دهی موبایل شهرها و روستاها خبر داد و گفت: در طی دو سال گذشته، تعداد مشترکین همراه از یک میلیون و 120 هزار مشترک به یک میلیون و 470 هزار مشترک افزایش یافته است.

وی افزود: تمام شهرهای استان و یکهزار روستای استان 700 روستا از اینترنت ثابت و موبایل مخابرات بهره مندند.

به گفته "شهمرادی" سرانه مصرف اینترنت در استان از متوسط کشوری بالاتر است و در حال حاضر در مجموع 105 ترابایت مصرف اینترنت ثابت و همراه از اپراتور همراه اول و مخابرات است که این می تواند یک فرصت و تهدید و آمار خوبی برای مدیران استانی باشد.

مدیر مخابرات منطقه گلستان؛ تصریح کرد: در زمینه تلفن ثابت، رشد شاخص ها را داشتیم که 42 هزار منصوبه جدید طی 2 سال اخیر و 17 هزار مشترک جدید اضافه شد و ضریب نفوذ تلفن 2 درصد رشد داشته ایم.

* 300 مشترک فعال" FTTH "در شهر گرگان و گنبد وجود دارد

وی از آغاز طرح های ملی در استان خبرداد و افزود: از جمله طرح های ملی فیبر رسانی بود که استراتژی تعریف شد در ارتباط با مشترکین فیبر نوری را به منازل مردم نزدیکتر نماییم که در این زمینه طرح کلیدی "FTTH" در استان اجرا شد که در حال حاضر برای بیش از 25 هزار مشترک در گرگان و گنبد ظرفیت سازی شد و این امکان برای شهروندان فراهم شد که بجای زوج سیم مسی در منازل شون ، فیبر نوری داشته باشند.

"شهمرادی"عنوان کرد: از اواخر سال گذشته که کار بهره برداری این طرح آغاز شد در حال حاضر 300 مشترک فعال" FTTH " در شهر گرگان و گنبد داریم.

مدیر مخابرات منطقه گلستان خاطر نشان کرد: از دیگر افتخارات مخابرت منطقه گلستان، همکاری دو سویه با استانداری گلستان در زمینه فراهم کردن بستر شبکه دولت که در حال حاضر 50 دستگاه اجرایی به فیبر نوری متصل شدند که یک تعداد از دستگاهها مانده است که با مصوبه جدید و مساعدتی که خواهیم گرفت تلاش می شود طی نیمه اول سالجاری توسط همکاران مخابرات و استانداری این طرح را تکمیل و جزو استانهای باشیم که در کوتاهترین زمان کار را به سرانجام برسانیم.

/گلستان ما

ارسال نظر

آخرین اخبار