مدیرکل راه آهن شمال شرق ۲ گفت: اجرای طرح دوخطه کردن راه‌آهن محور بندرگز به سبزدشت ۹۲ درصد پیشرفت فیزیکی داشته و بهزودی به بهره‌برداری می‌رسد.

بهره برداری طرح دوخطه کردن راه‌آهن بندرگز به سبزدشت

به گزارش گلستان24؛محمدرضا قربانی پیش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: طرح دوخطه کردن راه آهن محور بندرگز به سبزدشت در حال حاضر با پیشرفت 92 درصدی پیش می‌رود و بهزودی به اتمام می‌رسد.

وی تاکید کرد: این محور به طول 44 کیلومتر با اعتبار 107 میلیارد تومان در حال ساخت که در بخش زیرساختی تاکنون 92 درصد رشد داشته است.

مدیرکل راه آهن شمال شرق2 با اشاره به اینکه 8 درصد باقیمانده هم پل‌ها است که در حال ساخت بوده، تصریح کرد: قسمت مهم این طرح همان پل‌ها است که در حال ساخت است اما برای ساخت این پل‌ها زمان زیادی مورد نیاز نیست.

قربانی خاطرنشان کرد: کلنگ آغاز احداث پروژه دوخطه کردن مسیر بندرگز به سبزدشت در سال 94 به زمین زده شد و براساس قرارداد باید در طول 2 سال با تامین اعتبارات لازم به اتمام برسد که در مرحله نهایی خود قرار دارد و بهزودی به اتمام می‌رسد.

وی درباره بدهی پیمانکار به کامیونداران هم اظهار داشت: حدود یک میلیارد تومان شرکت پیمانکاری به کامیون‌دارها بدهی دارد و در جلسه با آنها موضوع بررسی و قول برطرف کردن مشکل داده شد.

قربانی گفت: در جلسه با مدیرعامل راه‌آهن کشور و دیگر مسئولان این مسئله مورد بررسی قرار گرفت و قول داده شد تا پایان اردیبشهت این بدهی به حساب کامیون‌داران پرداخت شود.

/تسنیم

ارسال نظر

آخرین اخبار