استاندار گلستان با اشاره به افزایش سرمایه‌گذاری در حوزه مشاغل دانش بنیان استان، گفت: در ۲ ماه آینده مشکل زمین پارک علم و فناوری استان گلستان برطرف می‌شود.

افزایش سرمایه‌گذاری در حوزه مشاغل دانش‌بنیان استان

به گزارش گلستان24؛سید مناف هاشمی صبح امروز در جلسه بررسی مشکلات پارک علم و فناوری استان گلستان در آق‌قلا اظهار داشت: استان گلستان نیازمند سرمایه‌گذاری بیشتر در حوزه مشاغل دانش بنیان است و یکی از مشکلات این مرکز نداشتن زمین مناسب است که تا 2 ماه آینده این مشکل حل می‌شود.

وی تاکید کرد: عمده مشکل این مجموعه کمبود فضا و زمین است که در طول سال‌های گذشته حل نشده و در حال بررسی هستیم، در 2، 3 نقطه این زمین پیش‌بینی شده است این نقاط در اطراف گرگان و آق‌قلا و شهرک صنعتی اترک و گنبد است.

وی تصریح کرد: تا 2 ماه آینده این نیاز شرکت‌ها تامین می‌شود تا شرکت‌های دانش بنیان کارشان را آغاز کنند.

هاشمی خاطرنشان کرد: مجموعه‌هایی که در پارک علم و فناوری فعالیت می‌کنند از مجموعه‌هایی هستند که از نظر فناوری اطلاعات و دانش‌بنیان بودن تجربه خوبی دارند و کارهای خوبی را شروع کردند.

استاندار گلستان اظهار داشت : در این شهرک کارهای عملیاتی و تولیدی در زمینه تولید مواد اولیه دارو، گیاه پزشکی و گیاهان در حال انجام است اما رتبه 17استان در زمینه شرکت‌های دانش بنیان نشان می‌دهد که باید بیشتر تلاش کنیم.

هاشمی گفت: در بررسی‌های انجام شده در حوزه فناوری اطلاعات و شرکت‌های دانش بنیان، استان گلستان رتبه 17 کشور است استان گلستان در این حوزه سرمایه‌گذاری بیشتری باید انجام شود اما در حوزه مشاغل دانش بنیان حمایت بیشتری مورد نیاز است.

استاندار گلستان تصریح کرد: یکی از کارهایی که برای رونق شرکت‌های دانش بنیان باید انجام شود، تسهیلات مناسب است که این 2 اولویت را در 2 ماه آینده حل می‌کنیم و به کمک بخش خصوص هم نیاز داریم.

هاشمی گفت: حوزه فکری و مغزی همه دستگاه‌های اجرایی مجموعه‌های دانش بنیان هستند که اگر به برخی از کشورهای دنیا نگاه کنید که تولیدات جدیدی را در عرصه الکترونیک، داروسازی، پزشکی و سلامت دارند نشانگر این است که از سال 1960 به بعد کشور های اروپای غربی و آمریکای شمالی وارد این عرصه شده اند و توانستند اقدامات خوبی را انجام دهند و ما در کشورمان این موضوع را دیر متوجه شدیم اما برخی از استان‌ها که اهمیت این موضوع را از سال‌ها قبل متوجه شدند بهره‌مندی‌های خوبی داشتند.

/تسنیم

ارسال نظر

آخرین اخبار