بنیاد مستضعفان تلاش می‌کند در جهت محرومیت زدایی و رفع مشکل اشتغال بر روی طرح‌های خرد اقتصادی و اشتغالزا در این استان گلستان سرمایه‌گذاری کند و هم اکنون ۱۳ طرح اقتصادی توسط بنیاد در سطح این استان در حال اجراست.

تشریح اقدامات بنیاد مستضعفان در راستای محرومیت زدایی ازمناطق کم برخوردار

به گزارش گلستان24؛ به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی بنیاد مستضعفان، استان گلستان بواسطه دارا بودن ظرفیت‌های قابل قبول اشتغالزایی و توسعه پایدار چند سالی است که مورد توجه ویژه بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی قرار گرفته است.

بنیاد مستضعفان تلاش می‌کند در جهت محرومیت زدایی و رفع مشکل اشتغال بر روی طرح‌های خرد اقتصادی و اشتغالزا در این استان سرمایه‌گذاری کند و هم اکنون ۱۳ طرح اقتصادی توسط بنیاد در سطح استان گلستان در حال اجراست.

۶۰ طرح برای اشتغالزایی

علی شکریان مدیر کل اموال و املاک استان گلستان در این زمینه توضیح داد: در جریان سفر سال گذشته محمد سعیدی‌کیا رئیس بنیاد مستضعفان به استان گلستان تاکنون ۶۰ طرح در استان گلستان جهت دریافت تسهیلات یارانه‌ای بنیاد مستضعفان برای کار آفرینی معرفی شدند که از این تعداد، ۲۱ مورد تصویب شده و پرونده ۱۳ طرح تاکنون برای اخذ تسهیلات به بانک سینا ارسال شده است.

حمایت از خانواده‌های دارای فرزند سه قلو

وی افزود: فعالیت‌های بنیاد در استان گلستان تنها به فعالیت اقتصادی اشتغال‌زا محدود نمی‌شود بلکه این بنیاد در راستای وظیفه ذاتی خود موضوع محرومیت زدایی را نیز به صورت ویژه در این استان پیگیری می‌کند.

بنیاد در راستای طرح حمایت از خانواده‌های دارای فرزند سه قلو از هشت خانواده ساکن در شهر‌های گرگان، بندر ترکمن و گنبد حمایت می‌کند و در هزینه‌های تامین مسکن، تامین شیرخشک و حتی در هزینه‌های جاری این چهار خانواده مشارکت دارد.

ساخت و توسعه مساجد

شکریان در ادامه کمک به پرداخت دیون معوقه افراد تحت پوشش نهاد‌های حمایتی، ساخت مجتمع فرهنگی شهدای گمنام آق قلا، توسعه مسجد جامع سوداغلن، تکمیل بنای امام زاده روشن آباد، ساخت مسجد حضرت ابوالفضل و بقعه امامزاده الوالقاسم (ع) روستای کاشیدار و خرید تضمینی ۱۵۰ تخته فرش با هدف حمایت از تولیدات صنایع دستی خانواده‌های محروم ساکن در شهر‌های گنبد، آق قلا و گمیشان از جمله اقدامات توانمندسازی بنیاد مستضعفان در استان گلستان نام برد.

توزیع ۱۳۱۲۰ سبد حمایتی

مدیر کل اموال و املاک استان گلستان بنیاد مستضعفان ضمن تشریح طرح حمایتی بنیاد برای جلوگیری از سوء تغذیه مادران باردار و شیرده مناطق کم برخوردار کشور توسط بنیاد مستضعفان اعلام کرد: کارشناسان خدوم بنیاد مستضعفان تعداد ۱۳۱۲۰ سبد کالا را با همکاری کارشناسان وزارت بهداشت با هدف جلوگیری از سوء تغذیه مادر و فرزند در بین مادران شناسایی شده مناطق کم برخوردار استان توزیع کرده اند.

شکریان خاطر نشان کرد: احداث مراکز بهداشتی و درمانی بخش دیگری از اقدامات بنیاد مستضعفان در حوزه سلامت است و در همین راستا علاوه بر اجرای پروژه‌های مختلف از جمله بیمارستان مراوه تپه و. در حال حاضر مرکز جامع سلامت شبانه روزی درجه یک در روستای کرند شهرستان گنبد احداث و آماده تحویل شده است.

واگذاری ۲۸۸۰۰ سند املاک

گفتنی است علاوه بر طرح‌های حمایتی و اشتغالزایی از اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۴ تا کنون با حضور محمد سعیدی کیا رییس بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی و جمعی از معاونان و همچنین مسوولان استان و ائمه جمعه و جماعات در طی ۱۲ سفر جمعا ۲۸۸۰۰ سند واگذاری املاک بنیاد مستضعفان به مساحت ۱۲۴ میلیون و ۶۹۳ هزار و ۴۳۶ متر مربع و با برآورد قیمت تقریبی ۳۶۲.۶ میلیارد تومان به اقشار محروم استان گلستان به صورت کاملا رایگان واگذار شده است که بخش اعظم اسناد واگذاری به هموطنان اهل سنت و به ویژه مرز نشینان غیور شمال استان تقدیم شده است.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار