معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری کشور گفت: تهیه پرونده ثبت جهانی دیوار بزرگ تاریخی گرگان در دستورکار قرار دارد و برای احیا و مرمت این اثر تاریخی اعتباری در نظر گرفته خواهد شد.

پرونده ثبت جهانی دیوار بزرگ تاریخی گرگان آماده می‌شود

به گزارش گلستان24؛به نقل از روابط عمومی استانداری گلستان، علی اصغر مونسان در سیزدهمین جشنواره ملی زیبایی اسب اصیل ترکمن در کلاله با اشاره به جاذبه بکر و زیبای استان، اظهار داشت: با توجه به جاذبه‌های طبیعی گلستان، حق این استان به خوبی ادا نشده است.

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور با بیان اینکه این رویدادها می‌تواند گردشگران زیادی را جذب کند، افزود: با برنامه‌ریزی و هماهنگی استاندار گلستان بتوانیم حق این استان را در صنعت گردشگری ادا کنیم.

مونسان تصریح کرد: امروز توصیه می‌شود که کارها را به بخش‌های غیردولتی بسپاریم، موضوعی که در دستور کار قرار گرفته اما متاسفانه کند است، چرا که شاید برخی بخش‌های دولتی علاقه‌مند به این موضوع نباشند، اما وضعیت حال حاضر کشور، ما را وادار می‌کند که چه بخواهیم و چه نخواهیم، امور را به بخش غیردولتی واگذار کنیم.

معاون رئیس‌جمهور افزود: 2 فرصت میراث‌فرهنگی و صنایع‌دستی در اختیار سازمان قرار دارد که باید بر پایه این دو اصل بخش گردشگری را توسعه دهد، سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری باید نقش و جایگاه خود را در اقتصاد ملی و تولید ناخالص ملی ایفا کند تا برای ما اشتغال‌زا باشد.

 وی ادامه داد: امروز شاهد هستیم که بسیاری از مردم در حوزه راه اندازی اقامتگاه‌های بوم‌گردی فعال شده‌اند، فضاهای سنتی و میراثی، ظرفیت‌های بسیار خوبی هستند که باید از آنها برای ایجاد کسب و کارهای پایدار بهره‌برداری کرد، البته باید در این خصوص اقدامات جدی و تاثیرگذاری انجام دهیم.

مونسیان گفت: تهیه پرونده ثبت جهانی دیوار بزرگ تاریخی گرگان در دستورکار قرار دارد و برای احیا و مرمت این اثر تاریخی اعتباری در نظر گرفته خواهد شد.

استاندار گلستان هم در این مراسم هدف از برگزاری جشنواره اسب اصیل  ترکمن را کمک به اقتصاد روستا دانست و اظهار کرد: توسعه صنعت پرورش اسب سبب حفظ و تقویت ذخیره ژنتیک اسب اصیل ترکمن، تقویت صنعت گردشگری و ایجاد بستر نشاط و شادابی در جامعه می‌شود.

سید مناف هاشمی تصریح کرد: برگزاری مسابقات اسبدوانی در گنبدکاووس، آق‌قلا و بندرترکمن از ظرفیت های توسعه و ارتقای این جشنواره در سطح بین المللی است.

وی با اشاره به اینکه که گلستان نگارستان ایران زمین است، افزود: دیگر استان گلستان استان کشاوری نیست بلکه در 3 حوزه گردشگری، صنعت و معدن نیز باید فعالیت کند.

استاندار گلستان با بیان اهمیت احیای میراث فرهنگی و تاریخی گلستان اظهار کرد: احیای دیوار دفاعی گرگان یکی از اقدامات ارزشمند و گران‌بهاست و تاکنون از بودجه استانی برای آن صرف شده و باید از ظرفیت بودجه‌های ملی نیز در این راستا استفاده شود.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار