معاون رئیس‌جمهور در کلاله:

معاون رئیس‌جمهوری افزود: دو فرصت میراث‌فرهنگی و صنایع‌دستی در اختیار سازمان قرار دارد که باید بر پایه این دو اصل بخش گردشگری را توسعه دهد، سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری باید نقش و جایگاه خود را در اقتصاد ملی و تولید ناخالص ملی ایفا کند تا برای ما اشتغالزا باشد.

پرونده ثبت جهانی دیوار بزرگ تاریخی گرگان در دستور کار

به گزارش گلستان24؛به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری گلستان،  علی‌اصغر مونسان در سیزدهمین جشنواره ملی زیبایی اسب اصیل ترکمن با اشاره به جاذبه بکر و زیبای استان،اظهار کرد: با توجه به جاذبه‌های طبیعی گلستان،حق این استان به خوبی ادا نشده است.

وی با بیان اینکه این رویدادها می‌تواند گردشگران زیادی را جذب کند، تصریح کرد: با برنامه‌ریزی و هماهنگی استاندار گلستان بتوانیم حق این استان را در صنعت گردشگری ادا کنیم.

رئیس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری خاطرنشان کرد: امروز توصیه می‌شود که کارها را به بخش‌های غیردولتی بسپاریم موضوعی که در دستور کار قرار گرفته اما متاسفانه کند است، چرا که شاید برخی بخش‌های دولتی علاقه‌مند به این موضوع نباشند اما وضعیت حال حاضر کشور، ما را وادار می‌کند که چه بخواهیم و چه نخواهیم، امور را به بخش غیردولتی واگذار کنیم.
 معاون رئیس‌جمهوری افزود: دو فرصت میراث‌فرهنگی و صنایع‌دستی در اختیار سازمان قرار دارد که باید بر پایه این دو اصل بخش گردشگری را توسعه دهد، سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری باید نقش و جایگاه خود را در اقتصاد ملی و تولید ناخالص ملی ایفا کند تا برای ما اشتغالزا باشد.

وی ادامه داد: امروز شاهد هستیم که بسیاری از مردم در حوزه راه‌اندازی اقامتگاه‌های بوم‌گردی فعال شده‌اند، فضاهای سنتی و میراثی، ظرفیت‌های بسیار خوبی هستند که باید از آنها برای ایجاد کسب و کارهای پایدار بهره‌برداری کرد، البته باید در این خصوص اقدامات جدی و تاثیرگذاری انجام دهیم.
مونسان گفت: تهیه پرونده ثبت جهانی دیوار بزرگ تاریخی گرگان در دستور کار قرار دارد و برای احیا و مرمت این اثر تاریخی اعتباری در نظر گرفته خواهد شد.

استاندار گلستان نیز در این جشنواره گفت: اسب اصیل ترکمن تقویت صنعت گردشگری و ایجاد بستر نشاط و شادابی در جامعه را فراهم می‌آورد.

سید مناف هاشمی هدف از برگزاری جشنواره اسب اصیل  ترکمن را کمک به اقتصاد روستا دانست و  اظهار کرد: توسعه صنعت پرورش اسب موجب حفظ و تقویت ذخیره ژنتیک اسب اصیل ترکمن، تقویت صنعت گردشگری و ایجاد بستر نشاط و شادابی در جامعه می شود.
وی تصریح کرد: برگزاری مسابقات اسبدوانی در گنبدکاووس، آق قلا و بندرترکمن از ظرفیت های توسعه و ارتقای این جشنواره در سطح بین المللی است.
هاشمی با اشاره به اینکه که گلستان نگارستان ایران زمین  است، افزود: دیگر گلستان استان کشاوری نیست بلکه در سه حوزه گردشگری،صنعت و معدن نیز باید فعالیت کند.
استاندار گلستان با بیان اهمیت احیای میراث فرهنگی و تاریخی گلستان اظهار کرد: احیای دیوار دفاعی گرگان یکی از اقدامات ارزشمند و گرانبهاست و تاکنون از بودجه استانی برای آن صرف شده و باید از ظرفیت بودجه های ملی نیز در این راستا استفاده شود.
شایان ذکر است  رئیس سازمان میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری عصر امروز به‌ همراه سیدمناف هاشمی استاندار، شهرام کوسه‌غراوی نماینده مراوه‌تپه، گالیکش، کلاله و مینودشت، ابراهیم کریمی مدیرکل میراث‌فرهنگی این استان، محمدحسن طالبیان معاون میراث‌فرهنگی سازمان میراث‌فرهنگی، قدرت ابراهیمی مدیرکل حوزه ریاست و جمعی از مسئولان استانی از دیوار تاریخی که در فهرست موقت ثبت یونسکو قرار دارد بازدید کرد و با ظرفیت‌ها و ویژگی‌های این دیوار و محوطه آن از نزدیک آشنا شد.
همچنین در سیزدهمین جشنواره ملی زیبایی اسب اصیل ترکمن هاشمی استاندار گلستان یک عدد اسب اصیل ترکمن را به عنوان نمادی از گلستان به دکتر مونسان اهدا کرد.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار