از سوی مدیرکل تعاون گلستان خبر داد

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گلستان اقدامات دولت از روز حادثه انفجار زمستان یورت تا امروز را تشریح کرد.

دیه هر43 نفر فوت‌شده حادثه انفجار زمستان یورت آزادشهر توسط بیمه آسیا پرداخت شد

به گزارش گلستان24؛به نقل از روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان، سعید مازندرانی اظهار کرد: پس از حادثه انفجار معدن زمستان یورت، دولت با بسیج همه امکانات در استان و همچنین از سایر استان‌ها به کمک حادثه دیدگان شتافت و در ساعات نخست، وزرای تعاون، کار و رفاه اجتماعی  و صنعت، معدن و تجارت در محل حادثه حضور پیدا کردند.

وی تصریح کرد: ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از روز حادثه تا پایان یافتن مراحل جستجو و همچنین برای همدردی با خانواده جانباختگان چهار مرتبه به استان سفر کرد و از نزدیک پیگیر اتفاقات معدن بود.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان گلستان ادامه داد: رئیس جمهور نیز برای همدردی با خانواده‌ها در جمع آنان حضور یافت و دستور پیگیری رسیدگی به خانواده‌های جانباختگان و بررسی علت حادثه را صادر کرد.

مازندرانی خاطرنشان کرد: در همان روزهای آغازین برای تمام زخمی شدگان درحادثه معدن ازناحیه تامین اجتماعی نفری10 میلیون ریال تامین اعتبار و پرداخت شد، همچنین برای تمام خانواده فوت شدگان نفری 70 میلیون ریال  ازناحیه وزارت بهداشت پرداخت شد.

وی اضافه کرد: برای تمام خانواده فوت‌شدگان نفری 100 میلیون ریال از ناحیه دولت و سازمان تامین اجتماعی تامین اعتبار و پرداخت شد، همچنین برای تمام خانواده جانباختگان نفری 50 میلیون ریال  ازناحیه کارفرما پرداخت شد.

*دیه هر43 نفر فوت‌شده  حادثه انفجار زمستان یورت آزادشهر توسط بیمه آسیا پرداخت شد

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان تصریح کرد: دیه هر43 نفر فوت شده  توسط بیمه آسیا پرداخت شد و هزینه تامین مسکن بازماندگان به مبلغ 500 میلیون ریال پرداخت شد.

وی با اشاره به پیگیری‌های اداره کل تعاون کار استان در ارتباط با مطالبات کارگران تاکید کرد: تمام مطالبات و بیمه معوقه کارگران پرداخت و مطالبات کارگرانی که اختلاف داشته‌اند در مراجع حل اختلاف رسیدگی شد.

مازندرانی اذعان داشت: بررسی 258 پرونده مربوط به معدن زمستان یورت و رسیدگی به دادخواست کارگران و انجام 19 مورد بازرسی تنها از معدن زمستان یورت در طول یک سال گذشته از دیگر اقدامات اداره کل تعاون کار استان گلستان بود.

وی بیان کرد: بیمه بیکاری کارگران معدن از نخستین روز تعطیلی معدن  برای 227 نفر برقرار شد و افرادی هم که بیمه بیکاری برقرارنشد به دلیل استفاده سقف بیمه بیکاری مشکل قانونی داشته‌اند و130نفرازاین افرادبه محل کار خود بازگشتند.

*افتتاح سیستم ایمنی جدید تهویه مصنوعی زمستان یورت با هزینه 10 میلیارد ریال

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان با اشاره به اینکه اکنون حقوق اسفند و فروردین کارگران معدن معوق شده است و تا پایان اردیبهشت پرداخت خواهد شد، خاطرنشان کرد: تاپایان اسفند96 بیمه کارگران واریز شده است و با هماهنگی که با اداره کل تامین اجتماعی استان انجام گرفته بود خدمات درمانی برای کارگران معدن برقرار بوده است.

وی افزود: درروز 11 اردیبهشت امسال به منظور افزایش ایمنی کارگران در معدن، سیستم ایمنی جدید تهویه مصنوعی زمستان یورت با همکاری دانشگاه صنعتی شاهرود با هزینه یک‌میلیاردتومانی افتتاح شد.

لازم به ذکر است در 13 اردیبهشت سال گذشته طی انفجار معدن زمستان یورت شهرستان آزادشهر، 43 نفر از کارگران معدن جان باختند.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار