رییس هیات کاراته گلستان گفت: با وجود پیشرفت قابل توجه کاراته کاهای گلستانی در سالهای اخیر، ورزشکاران استان هنوز استانداردهای لازم برای پیوستن به تیم ملی و بختی برای حضور دربازی های آسیایی جاکارتا و رقابت های جهانی را ندارند.

راه طولانی کاراته گلستان تا حضور در رقابت های آسیایی

به گزارش گلستان24؛اسماعیل جبله روز سه شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: تنها کاراته کای گلستانی ملی پوش ایمان سنچولی بود اما این ورزشکار مدتی قبل به خارج از کشور رفت و تمرینات مستمر برای رسیدن به تیم ملی را نیمه کاره رها کرد. 
وی افزود: این قهرمان جهان تصمیم گرفته در لیگ کاراته یکی از کشورهای اروپایی به میدان برود.
به گفته وی؛ در بخش زنان نیز و با وجود شناسایی استعدادها، ورزشکاران گلستان برای پیوستن به تیم ملی راه زیادی در پیش دارند که با ایجاد فضای مناسب تمرین، افزایش دانش و توان علمی مربیان، حمایت از ورزشکاران در مراحل گوناگون آماده سازی، اعزام به مسابقات داخلی و خارجی، بانوان استان در مسیر کسب موفقیت های بیشتر پشتیبانی می شوند.
به گزارش ایرنا در دوره گذشته بازی های آسیایی که در اینچئون کره جنوبی برگزار شد، 20 ورزشکار رشته های گوناگون از گلستان اعزام شدند که حاصل تلاش آنها 2 نقره تیمی در کبدی زنان و مردان، 2 طلا در والیبال و والیبال نشسته مردان، یک نقره والیبال نشسته بانوان و یک برنز قایقرانی بود.
هجدمین دوره بازی‌های آسیا از 27 مرداد ماه امسال به میزبانی شهر جاکارتا پایتخت کشور اندونزی برگزار می شود. 
حدود چهار هزار دختر و پسر گلستانی کاراته را به صورت حرفه ای پیگیری می کنند.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار