سرپرست سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری گرگان خبر داد

سرپرست سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری گرگان از تدوین سند توسعه محلات با نگاه جدی شهرداری گرگان خبر داد و گفت: به دنبال افزایش مشارکت پذیری مردم هستیم و از هر ایده فرهنگی و مردمی استقبال می‌کنیم.

تدوین سند توسعه محلات با نگاه جدی شهرداری گرگان/ بودجه اختصاصی برای بسکتبال شهرداری گرگان در نظر گرفته نشده است

به گزارش گلستان24؛مهستی قدس‌‌ولی صبح امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه استان گلستان اظهار کرد: خوشبختانه روش مدیریتی شهردار جدید گرگان با روش مدیریتی و اقدامات در سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری گرگان هماهنگ است.

وی ادامه داد: یکی از سیاست‌هایی که به آن در دوره مدیریت جدید شهرداری گرگان توجه ویژه شده، حضور فعال در محلات است و اعتقاد داریم نباید مسائل به مردم دیکته شود بلکه با مشارکت مردم برنامه‌های مورد نیاز محلات توسط سازمان و شهرداری اجرایی شود.

سرپرست سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری گرگان خاطرنشان کرد: فرهنگ هر محله با هم متفاوت است و خانه‌‌های فرهنگ باید بازوی اجرایی و حتی مشورتی و نیازسنجی محلات باشند تا بتوانیم در اجرای برنامه‌ها موفق شویم.

قدس‌ولی با اشاره به اینکه نگاه ما در شهرداری گرگان محله‌ محوری و مشارکت‌پذیری است، بیان کرد: برنامه‌ ما این است که اگر کسی در محلات زمینی دارد که قصد احداث بنا تا دو سال در آن ندارد چس از عقد تفاهمنامه، در آن زمین وسایل بازی و ورزشی را برای مردم نصب کنیم تا همه افراد آن محل از این شرایط استفاده کنند.

وی اضافه کرد: با وجود آنکه برای سال 1397 نتوانستیم بودجه‌ای بنویسیم که سهم مهلات در آن دیده شود اما شهردار جدید گرگان در حال مطالعه سند توسعه محلات است که پس از اتمام مطالعات به مرحله اجرا گذاشته می‌شود.

سرپرست سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری گرگان در پاسخ به سوال خبرنگاری مبنی بر تعطیل شدن خانه‌های فرهنگ در گرگان گفت: این خبر صحت ندارد و نه تنها قصد تعطیلی خانه‌های فرهنگ را نداریم بلکه هیچ مدیر خانه فرهنگ در گرگان تغییر نخواهد کرد.

قدس‌ولی گفت: خانه‌های فرهنگ تا امروز شرح خدمات نداشتند و در قرارداد جدیدی که با آنها منعقد می‌شود برای آنها شرح خدمات در نظر گرفته شده است.

وی در بخش دیگری در خصوص تیم بسکتبال شهرداری گرگان تصریح کرد: هنوز هیچ تصمیمی برای این تیم گرفته نشده و مقرر شد تمام تصمیمات با هماهنگی اعضای شورای اسلامی شهر گرگان باشد.

سرپرست سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری گرگان تاکید کرد: شنبه جلسه هماهنگی با اعضای شورای اسلامی شهر گرگان درباره بسکتبال برگزار خواهد شد و از ابتدای خردادماه اقدامات شکل دادن تیم شروع خواهد شد.

قدس‌ولی درباره تعیین سرمربی و کادر فنی که در جلسه گذشته که با حضور اعضای شورا درباره تیم بسکتبال برگزار شد، گفت: هنوز هیچ تصمیمی برای تیم گرفته نشده است، ما هنوز در حال مذاکره برای شاکله کلی تیم هستیم و هنوز وارد جزئیات نشدیم.

وی افزود: نما هنوز نمی‌دانیم چه میزان بودجه برای بسکتبال قرار است اختصاص داده شود زیرا آن دو و نیم میلیاردی که صحبتش شده برای ورزش حرفه‌ای است که در بودجه دیده شده و اختصاص به تیم بسکتبال ندارد.

سرپرست سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری گرگان در پاسخ به این سوال که برخی از اعضای شورا و استاندار گلستان خبر از اختصاص بودجه 4 میلیاردی برای بسکتبال گرگان داده‌اند، گفت: شاید استاندار  و عضو شورا قرار است از منابع دیگری به تیم کمک کنند اما آنچه در بودجه دیده شده 2/5 میلیارد تومان برای ورزش حرفه‌ای است.

قدس‌ولی با اشاره به اینکه هیچ قصدی برای باشگاه‌داری نداریم اما باید چهارچوب‌های یک باشگاه را رعایت کنیم، گفت: اقدامات تیم بسکتبال برای سال جاری در دو بخش نرم‌افزاری (فرهنگی) و سخت‌افزاری یا همان مدیریتی پیگیری می‌شود.

وی افزود: در جلسه اخیر نیز هیچ بحثی درباره سرمربی و کادر فنی نشده و ما به دنبال تعیین شکل کلی تیم هستیم چون هنوز هیچ چیزی مشخص نیست و حتی ما صحبت‌هایی درباره ادغام تیم بسکتبال شهرداری گرگان و یس آل گرگان هم انجام دادیم اما هنوز به نتیجه نرسیده‌ایم.

/فارس

ارسال نظر

آخرین اخبار