استاندار گلستان به برگزاری مسابقات بین‌المللی ورزشی در استان گلستان تاکید کرد و گفت: استان گلستان می‌تواند در ورزش‌های فوتبال،‌ وزنه‌برداری،‌ سوارکاری و کشتی در این مسیر حرکت کند.

استان گلستان آماده برگزاری مسابقات بین‌المللی است

به گزارش گلستان24؛سید مناف هاشمی صبح امروز در همایش پایانی سومین المپیاد ورزشی استان، ‌به برگزاری مسابقات بین‌المللی ورزشی در استان گلستان تاکید کرد و اظهار داشت: استان گلستان می‌تواند در ورزش‌های فوتبال،‌ وزنه‌برداری،‌ سوارکاری و کشتی در این مسیر حرکت کند.

وی با بیان اینکه به برگزاری تنها یک مسابقات آسیایی در استان نباید راضی باشیم،‌ گفت: ‌نباید اجازه دهیم که بگویند مسابقات کبدی برگزار شود و حاشیه داشت و دیگر به سراغ برنامه‌های مسابقات ورزشی بین‌المللی در استان گلستان نرویم.

استاندار گلستان افزود : باید تلاش کنیم بیش از ٥ تا ٦ میزبانی مسابقات ورزشی کشور و بین‌المللی در استان گلستان داشته باشیم.

وی تصریح کرد:‌ استان اقوامی هستیم با وحدت عالی که داریم می‌توانیم الگوی مناسب برای کشور عرضه کنیم.

استاندار گلستان به عقب‌ماندگی‌های عمرانی و توسعه‌ای استان اشاره کرد و افزود: ‌در حوزه زیرساخت‌ها عقب هستیم و باید تلاش کنیم توسعه همه جانبه را به وجود بیاوریم. در حوزه گردشگری ظرفیت خوبی داریم تلاش زیادی شده اما به عنوان اقتصاد در گرد‌شگری به جایگاه‌ای نرسیدیم تا جوانان ما مشکل بیکاری نداشته باشند.

وی افزود : کار ما ‌در استان گلستان تنها ورز‌ش نیست و نیاز به توسعه همه‌جانبه در استان داریم.استان گلستان باید ٤ تا٥ هزار میلیارد تومان سالانه سرمایه‌گذاری داشته باشد تا حمایت از کالای ایرانی و تولید ملی ارزشمند را محقق کند.

استاندار گلستان ‌افزود: ‌در حوزه ورزش چه قهرمانی،‌ همگانی، بانوان و زیرساخت‌های ورزش نیاز به اعتبارات داریم.

‌وی تاکید کرد: زمانی که وزارت ورزش در سال ١٣٩٢ تحویل ما شد، ٤� � میلیارد تومان بودجه داشت و روزی که تحول دادیم ٢ هزار و ٥� � میلیارد تومان اعتبارش رسید و فردی تصور نمی‌کرد قسمتی از بودجه مالیات بر ارزش افزوده به ورزش وارد شود.

هاشمی یادآور ‌شد: ‌امروز شرایط ورزش بد نیست و حالش بهتر است اما ٦� تا ٧� سانتی‌ متر سرانه ورزشی کشور است و باید ٣ تا ٤ متر به ازای هر نفر برسد و باید برای این مهم گام‌های بلندی برداشت.

استاندار گلستان گفت: گلستان نیاز به 4 تا 5 میلیارد تومان اعتبار دارد و واقعیت این است که همه ‌افرادی که در حوزه صنعت و تجارت در استان حضور دارند باید پای کار بیایند و باید حوزه‌های بانکی اقتصادی و اجتماعی و حوزه‌های اجتماعی را فعال کنیم.

/تسنیم

ارسال نظر