مدیر کل استاندارد گلستان:

مدیر کل استاندارد گلستان گفت: همزمان با فرا رسیدن ایام ماه مبارک رمضان و در راستای انجام"طرح اجرای هماهنگ استانداردهای اجباری"(طاها)، اقلام پرمصرف در طرح ویژه رمضان زیر ذره بین استاندارد قرار می گیرند.

اقلام پرمصرف در طرح ویژه رمضان زیر ذره بین استاندارد قرار می گیرند

به گزارش گلستان24؛محمود فرمانی مدیر کل استاندارد گلستان اظهارکرد: همزمان با فرا رسیدن ایام ماه مبارک رمضان و در راستای انجام"طرح اجرای هماهنگ استانداردهای اجباری"(طاها)، به منظور ارتقا و تامین ایمنی و سلامت جامعه،این اداره کل مانند سالهای گذشته اقدام به اعزام اکیپ های کارشناسی به مراکزعرضه، توزیع و فروش به منظور کنترل فرآورده های مشمول استاندارد اجباری ، با اولویت کالاهای پر مصرف در ماه مبارک رمضان می کند.

وی ادامه داد: این طرح که تا پایان ماه مبارک رمضان ادامه دارد ، ازکالاهای پرمصرف از قبیل انواع فرآورده های لبنی،قندوشکر، آردگندم وبرنج، زعفران،خرما،روغن مورد مصرف درزولبیا و بامیه در مراکز عرضه و فروش ، بازرسی و نمونه برداری انجام می شود.

دبیرشورای استاندارد گلستان با اشاره به اهمیت نقش استفاده از کالاهای استاندارد در سلامت مردم خاطر نشان کرد: هدف از اجرای این طرح سالم سازی بازار مصرف و جلوگیری از توزیع کالاهای بدون کیفیت و فاقد نشان استاندارد است که ضمن جمع آوری کالاهای غیر استاندارد، با عرضه کنندگان متخلف برخورد قانونی می شود.

مدیر کل استاندارد گلستان از شهروندان خواست تا در صورت مشاهده هرگونه کالای غیر استاندارد موارد را به تلفن 1517 یا سامانه پیامکی 30001517 اطلاع رسانی تا کارشناسان این اداره کل در اولین فرصت اقدامات قانونی را اعمال کنند

وی در پایان خاطر نشان کرد: شهروند گلستانی می توانند با ارسال کد ده رقمی مندرج در زیر نشان استاندارد برروی کالاهای موجود در بازار به سامانه پیامکی 10001517 بصورت رایگان از اصالت پروانه کاربرد علامت استاندارد آن اطمینان حاصل کنند.

/گلستان ما

ارسال نظر

آخرین اخبار