با تفاهم‌نامه همکاری کمیته امداد با استانداری و سپاه نینوا گلستان؛

مدیرکل کمیته امداد استان گلستان با رایزنی، تعامل و همکاری با استانداری گلستان و سپاه نینوای این استان پیگیر ساخت و خرید دو هزار واحد مسکونی مددجویان تحت حمایت این نهاد طی دو سال آینده شد.

۲ هزار مددجوی گلستانی خانه‌دار می‌شوند

به گزارش گلستان24؛به نقل از روابط عمومی کمیته امداد گلستان، امان اله حسین پور، مدیرکل کمیته امداد استان گلستان گفت: تفاهم‌نامه همکاری سه‌جانبه کمیته امداد استان گلستان با استانداری و سپاه پاسداران استان گلستان برای ساخت دو هزار واحد مسکونی مددجویان تحت حمایت این نهاد در آینده نزدیک در سفر مهندس فتاح رئیس کمیته امداد به این استان اجرایی خواهد شد.

 

وی با بیان اینکه تأمین مسکن یکی از زمینه‌های توانمندسازی مددجویان است، افزود: این نهاد با توجه به هشت هزار مددجوی گلستانی فاقد مسکن و یا دارای مسکن غیر مقاوم در نظر دارد با استفاده از ظرفیت تمامی دستگاه‌ها اقدام به حل مسئله مسکن این قشر از جامعه کند.

 

حسین پور با اشاره به لزوم تأمین مسکن مددجویان به‌عنوان ضروری‌ترین نیاز خانوارها، یادآور شد: سال گذشته حدود هزار و ۴۰۰ خدمت مسکن با اعتباری بالغ‌بر ۱۵ میلیارد تومان به مددجویان تحت حمایت این نهاد ارائه‌شده است که با توجه به کمبود اعتبارات، این نهاد نیازمند عزم جدی‌تر مسئولان استانی در حوزه مسکن و تأمین سرپناه نیازمندان است.

 

مدیرکل کمیته امداد استان گلستان بابیان اینکه سرانه تعداد حامی ایتام گلستانی نسبت به میانگین کشوری پایین است، گفت: کمیته امداد استان گلستان با پنج هزار و ۵۲ یتیم و سه هزار و ۷۳۶ فرزند محسنین نسبت به میانگین هفت حامی برای هر یتیم در کشور از جایگاه مناسبی برخوردار نیست و ایتام گلستانی با میانگین سه حامی نیازمند جذب حامیان بیشتری هستند.

 

حسین پور با اشاره به اینکه ماه مبارک رمضان فرصت مغتنمی برای کمک به نیازمندان و محرومان است، افزود: مردم نیکوکار گلستانی سال گذشته ۸۰ میلیارد تومان به اقشار ضعیف و مددجویان تحت حمایت این نهاد کمک کردند که ۱۳ میلیارد تومان آن برای اکرام ایتام پرداخت‌شده است.

 

وی با اشاره به ولادت کریم اهل‌بیت حضرت امام حسن (علیه السلام) و شروع هفته اکرام، گفت: هفته اکرام باهدف گسترش فرهنگ محرومیت‌زدایی میان مردم، ترویج سنت و فرهنگ نیکوکاری برای یاری به محرومان و مستضعفان جامعه نام‌گذاری شده است تا در این ایام بتوانیم با دستگیری از ایتام و نیازمندان، در حد توان خود به کمک فقرا بشتابیم.

 

مدیرکل کمیته امداد استان گلستان بابیان اینکه استان گلستان دارای ۱۸ هزار و ۸۷۴ حامی است، اعلام کرد: مردم خیر و نیکوکار گلستانی می‌توانند از طریق شماره‌حساب ۰۱۱۱۸۰۴۶۸۹۰۰۸ بانک ملی، شماره کارت مجازی ۶۰۳۷۹۹۱۸۹۹۹۷۰۲۲۶ و یا از طریق سامانه الکترونیکی # ۰۱۷*۸۸۷۷* کمک‌های خود را در ماه رمضان برای کمک به ایتام و نیازمندان واریز کنند.

 

وی با اشاره به خودکفایی شش هزار مددجوی گلستانی در سه سال اخیر، گفت: یکی از سرفصل‌های کمیته امداد برای توانمندسازی خانوارها، استفاده از توانایی و ظرفیت آن‌ها با ارائه تسهیلات، مشاوره شغلی و مهارت‌های فنی و حرفه‌ای برای اشتغال‌زایی، استقلال مالی و حفظ عزت‌نفس نیازمندان در امرارمعاش زندگی آن‌هاست.

 

حسین پور با اشاره به رسالت این نهاد در توانمندسازی اقشار آسیب‌پذیر و دهک‌های پایین جامعه، گفت: کمیته امداد علیرغم ارائه خدمات مختلف در ۳۶ سرفصل به مددجویان و نیازمندان مناطق محروم و مرزی و همچنین با توجه به عوامل تولید فقر در جامعه دارای بیش از ۱۰ هزار پشت نوبتی برای دریافت خدمات حمایتی از این نهاد است.

 

گفتنی است، کمیته امداد استان گلستان دارای ۶۰ هزار خانوار و ۱۰۶ هزار نفر مددجوی تحت حمایت است.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار