رییس دانشگاه جامع علمی کاربردی با اشاره مهارت آموزی 15 درصد دانشجویان کنونی، گفت: تا پایان برنامه ششم توسعه تعداد دانشجویان پذیرش شده در رشته های مهارتی به 30 درصد می رسد.

مهارت آموزی 30 درصد از دانشجویان

به گزارش گلستان24؛ محمدحسین امید در مراسم افتتاح ساختمان جدید دانشگاه جامع علمی کاربردی استان گلستان در گرگان اظهار کرد: در کشورهای پیشرفته بیش از 50 درصد دانشجویان در رشته های مهارتی تحصیل می کنند. 
وی افزود: دانشگاه جامع علمی کاربردی با توجه به تعداد مراکز خود امکان آموزش این تعداد دانشجو را در رشته های مهارتی طبق برنامه ششم توسعه دارد. 
به گفته وی؛ هم اینک دو سوم دانش های مهارتی در دانشگاه جامع علمی کاربردی و یک سوم در بقیه دانشگاه ها آموزش داده می شود. 
رییس دانشگاه جامع علمی کاربردی با اشاره به رشد بی رویه مراکز آموزشی کشور یادآور شد: در چند سال گذشته تعداد دانشگاه های دولتی از 57 واحد در مدت کمتر از پنج سال به 130 دانشگاه و مجتمع و مراکز علمی کاربردی از 320 به بیش از یکهزار مرکز رسیده است. 
وی اضافه کرد: پس از فروکش کردن تب کنکور و فضای رقابتی، مشکلات این افزایش خود را نشان داد، بطوری که از سال 93 به بعد ظرفیت پذیرش بیش از تعداد متقاضیان بود. 
امید یادآور شد: برای رفع این مشکل تعداد مراکز جامع علمی کاربردی از یکهزار و 100واحد در سال 94 به حدود 900 مرکز کاهش یافت و نیز تعدادی از واحدهای دولتی دانشگاه تعطیل شد. 
وی ادامه داد: در سال 96 برای پذیرش 600 هزار دانشجو اعلام آمادگی کردیم اما تنها 200 هزار نفر وارد مراکز دانشگاه جامع علمی کاربردی شدند. 
به گفته وی؛ حدود ٧٠ درصد دانش‌ آموختگان دانشگاه جامع علمی کاربردی شاغل هستند و این میزان در دانشگاه های دیگر زیرمجموعه نظام آموزش عالی حدود 30 درصد است. 
ساختمان جدید دانشگاه علمی کاربردی استان گلستان با زیربنای سه هزار و 64 مترمربع و با اعتباری بالغ بر 40 میلیارد ریال شامگاه سه شنبه در محل شهرک زیتون گرگان به بهره برداری رسید. 
کلنگ ساخت این ساختمان آذر ماه سال 92 به زمین زده شده بود. 

/ایرنا

ارسال نظر

آخرین اخبار