در ماه مبارک رمضان

مدیرکل تبلیغات اسلامی گلستان گفت: در ماه مبارک و با فضیلت رمضان بیش از یک‌هزار و 100 روحانی در گلستان مشغول به تبلیغ دین هستند.

بیش از 1100 روحانی در گلستان مشغول به تبلیغ دین هستند

به گزارش گلستان24؛حجت‌الاسلام نورالله ولی‌نژاد با گرامیداشت ولادت با سعادت امام حسن مجتبی(ع) پیش از ظهر امروز در گفت و گو با خبرنگاران استان گلستان اظهار کرد: در ماه مبارک رمضان بیش از یک‌هزار و 100 روحانی در گلستان مشغول به تبلیغ دین هستند.

وی تصریح کرد: به مناسبت ولادت با سعادت امام حسن مجتبی (ع) و نیمه ماه مبارک رمضان، تمام هیات مذهبی در سطح استان گلستان در شب میلاد امام حسن مجتبی (ع) مراسم جشن را برگزار می‌کنند و برخی از مساجد استان گلستان نیز امشب مراسم روز میلاد امام حسن مجتبی (ع) را جشن خواهند گرفت.

مدیرکل تبلیغات اسلامی گلستان با بیان اینکه بیش از یک‌هزار روحانی در گلستان مشغول به تبلیغ دین هستند، ابراز کرد: بیش از یک‌هزار و 100 روحانی در گلستان مشغول به تبلیغ دین هستند که در مراسم ولادت امام حسن مجتبی(ع) به سخنرانی و جشن و سرور می‌پردازند.

ولی‌نژاد ثواب تلاوت قرآن کریم در ایام ماه مبارک رمضان را بسیار افضل برشمرد و افزود: رسول خدا(ص) می‌فرماید:«اگر کسی در این ماه، یک آیه از قرآن، تلاوت کند، ثوابش مثل کسی است که در غیر ماه رمضان، یک بار قرآن را ختم کرده باشد».

وی در خصوص اعمال مستحبی در ماه مبارک رمضان اذعان کرد: اعمال مستحبی در ماه رمضان شامل دعا و استغفار در ماه رمضان، اعمال روزهای ماه رمضان، اعتکاف در ماه رمضان، تلاوت قرآن در ماه رمضان، افطاری و صدقه دادن در ماه رمضان است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی گلستان با تاکید بر اینکه ماه رمضان یکی از بهترین ماه‌های خداوند است، تصریح کرد: ماه رمضان در نزد خداوند متعال به عنوان بهترین ماه است و روزهایش بهترین روزها و شبهایش بهترین شبها و ساعاتش بهترین ساعات محسوب می‌شود.

ولی‌نژاد ابراز کرد: در ماه مبارک رمضان مستحب است که هر مسلمانی در صورت امکان دهه آخر ماه مبارک رمضان را در مسجد معتکف شود، که پیامبر اکرم (ص) در تمامی عمرش چنین می‌کرد.

وی با بیان اینکه هر کس در ماه رمضان صدقه‌‌ای بدهد خداوند 70 نوع بلا را از او دور می‌کند، خاطرنشان کرد: ماه رمضان فرصت آشتی با خدا است و ماه ازدیاد تقوا و ماه تقویت اراده است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی گلستان تصریح کرد: پیغمبر اکرم صلی الله علیه وآله و سلم فرمودند «اگر بنده ارزش ماه رمضان را می‌دانست، آرزو می‌کرد که سراسر سال رمضان باشد» و بزرگان ما مقید بودند روز اول ماه رمضان دو رکعت نماز شکر بخوانند که خدا را شکر زنده ماندند و ماه رمضان را درک کردند.

/فارس

ارسال نظر

آخرین اخبار