انجام کارهای زیرساختی و توسعه‌ای نیازمند روحیه انقلابی است

22 طرح از 62 طرح مصوب تاثیرگذار پیش‌روی توسعه استان قرار گرفته و مسوولان گلستان را در معرض آزمون مهمی قرار داده است که اگر روحیه دهه شصتی و تفکر جهادی چاشنی آن شود تولید رونق می‌گیرد و وضعیت اشتغال سامان می‌یابد.

آزمون مسوولان گلستان در اجرای طرح‌های تاثیرگذار/ «تولید و اشتغال» در صدر مطالبات

به گزارش گلستان24؛بررسی طرح‌های تاثیرگذار در «تولید و اشتغال» مسوولان استان گلستان را در معرض آزمون مهمی قرار داده است که اگر روحیه دهه شصتی و تفکر جهادی چاشنی آن شود تولید رونق می‌گیرد و وضعیت اشتغال سامان می‌یابد حالا 22 طرح از 62 طرح مصوب تاثیرگذار پیش‌روی توسعه استان قرار دارد.

معاون امور هماهنگی و توسعه منابع انسانی استاندار گلستان بر لزوم توجه به اقتصاد مقاومتی تاکید کرد و گفت: این مهم باید به عنوان یک فرهنگ در همه بخش‌های جامعه تسری پیدا کند تا راهگشای مشکلات اقتصادی و اشتغال باشد.

محمود ربیعی با اشاره به اینکه اقتصاد مقاومتی به عنوان مبنای کار قرار گرفته و باید استمرار پیدا کند، افزود: نقش مردم و سرمایه‌گذاران بخش خصوصی در اجرای محوری طرح‌های اقتصاد مقاومتی بسیار مهم است که باید مورد توجه قرار بگیرد.

وی کاهش هزینه‌ها و تلاش برای درآمد بیشتر را از مزیت‌های توجه به اقتصاد مقاومتی عنوان و تصریح کرد: از امکانات مناسبی که در اختیار داریم باید به نحو مطلوب استفاده کنیم، مراکز تولیدی با نگاه صادرات محور تقویت شوند.

معاون امور هماهنگی و توسعه منابع انسانی استاندار گلستان افزود: استفاده از مزیت‌ها و قابلیت‌های موجود در استان و منطقه در اولویت باید قرار بگیرد.

ساخت کارخانه فولاد، تولید بنزین از گاز طبیعی، احداث مراکز پسماند، تولید برق و تولید ید، کارخانه فولاد کاغذ در بخش صنعتی، 13 طرح گردشگری، احداث سد شصت کلاته گرگان، اجرای طرح آب شیرین‌کن از دریای خزر در بخش آب، احداث نیروگاه‌های برق‌رسان، برقی کردن راه‌آهن اینچه‌برون-گرمسار، دو طرح احداث بیمارستان 600 و 500 تختخوابی گرگان و 320 تختخوابی گنبدکاووس، تکمیل مجتمع‌های آبرسانی روستایی، توسعه طرح پرورش میگوی گمیشان و ایجاد دهکده گیاهان دارویی در استان از طرح‌های قابل اجرا در استان است که مسوولان برای اجرای این برنامه‌ها تصمیم‌گیری کردند.

رئیس سازمان برنامه و بودجه استان گلستان نیز با اشاره به اینکه توجه به طرح‌های اثرگذار عامل پیشرفت استان است، گفت: پروژه‌های مهم و محوری که برای آن برنامه‌ریزی‌هایی کردیم ارزش آنها اشتغالزایی، اقتصادی، سرمایه‌گذاری و زیرساختی است.

حسین پیش‌قدم با بیان اینکه مسوول رصد برای وضعیت پروژه‌های تاثیرگذار استان انتخاب شده است، بیان کرد: همه مسوولان وظیفه دارند به تسهیل امر تولید و اشتغال کمک کنند.

تجربه ثابت کرده؛ انجام کارهای زیرساختی و توسعه‌ای نیازمند روحیه انقلابی است و اگر بنا به فرموده مقام معظم رهبری روحیه دهه 60 در مسوولان دمیده شود بسیاری از مشکلات کشور برطرف خواهد شد.

/فارس

ارسال نظر

آخرین اخبار