نائب رئیس اتاق بازرگانی گرگان:

نائب رئیس اتاق بازرگانی گرگان با بیان این مطلب که قیمت خرید تضمینی نمی تواند تامین کننده هزینه های کشاورزان باشد گفت: سیب زمینی استان گلستان در سال جاری با آب بری کمتری نسبت به سایر استان ها کشت شده است و دارای کیفیت خوبی است که متاسفانه با اقبال مواجه نشد.

نرخ خرید تضمینی سیب زمینی پایین است

به گزارش گلستان24؛به نقل از کاسب امین؛ "امیر یوسفی" نائب رئیس اتاق بازرگانی گرگان در جلسه کمیسیون کشاورزی اتاق گرگان با موضوع برنامه ها در رابطه محصول سیب زمینی استان گلستان بیان کرد: قیمت خرید تضمینی نمی تواند تامین کننده هزینه های کشاورزان باشد.

وی افزود: بازار های هدف مورد بررسی قرار گرفت و مشخص شد که در کشور های عراق و افغانستان برداشت سیب زمینی با استان گلستان همزمان شده است.

"یوسفی" اظهارداشت: ترکمنستان نیز با توجه به جمعیت کم، بازار کوتاه مدتی دارد، در این میان قزاقستان به سیب زمینی استان گلستان نیاز دارد که متاسفانه به دلیل عدم وجود دوزبلاغ صادرات به این کشور با مشکل مواجه شد.

نائب رئیس اتاق بازرگانی گرگان ادامه داد: پیمان سپاری ارزی نیز بر مشکلات صادرات افزوده شده است.

وی خاطر نشان کرد: سیب زمینی استان گلستان در سال جاری با آب بری کمتری نسبت به سایر استان ها کشت شده است و دارای کیفیت خوبی است که متاسفانه با اقبال مواجه نشد.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار