مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان گلستان گفت: ۱۹ هزار نفر تاکنون در استان گلستان با اجرای طرح اکرام ایتام و محسنین سرپرستی ۹ هزار فرزند نیازمند را برعهده گرفتند.

 ۱۹ هزار گلستانی سرپرستی ۹ هزار کودک نیازمند را برعهده گرفتند

به گزارش گلستان24؛ امان‌الله حسین‌پور صبح امروز در جمع خبرنگاران ضمن دعوت از مردم برای حمایت از کودکان نیازمند اظهار داشت: در شب‌های قدر 125 پایگاه برای ثبت‌نام از خیران در گلستان ایجاد کردیم و گلستانی‌های نیکوکار امشب هم می‌توانند با حضور در این پایگاه‌ها در مکان‌های اصلی برگزاری مراسم احیا شب‌های قدر در شهرها در این طرح‌ها شرکت کنند.

وی افزود: 9 هزار کودک نیازمند تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) گلستان با اجرای طرح اکرام یتیمان و محسنین که ویژه کودکان دارای بدسرپرست یا بیمار است دارای حامی شدند.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان گلستان همچنین با بیان اینکه در استان‌های دیگر کشور به ازای هر کودک تحت پوشش 7 حامی وجود دارد، افزود: در استان گلستان اما هر کودک تحت پوشش 3 حامی دارد و امیدواریم تعداد بیشتری از هم استانی‌ها در این کار خیر مشارکت کنند.

حسین‌پور با اشاره به فعالیت پایگاه طرح اکرام ایتام تپه نورالشهدا گرگان در طول ماه مبارک رمضان امسال گفت: پایگاه طرح اکرام ایتام در جمعه‌های ماه مبارک رمضان در میعادگاه‌های نماز جمعه نیز از حامیان ثبت‌نام به عمل می‌آورند.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان گلستان اظهار کرد: سال گذشته حامیان و خیران گلستانی بیش از 13 میلیارد تومان برای کمک به 8 هزار و 788 یتیم و فرزند محسنین تحت حمایت کمیته امداد استان گلستان پرداخت کردند.

به گفته وی کمیته امداد استان گلستان با 5 هزار و 52 یتیم و 3 هزار و 736 فرزند محسنین نسبت به میانگین کشوری 7حامی برای هر یتیم از جایگاه مناسبی برخوردار نیست و ایتام گلستانی با میانگین 3حامی برای هر یتیم نیازمند جذب حامیان بیشتری هستند زیرا سرانه پرداختی حامیان جوابگوی نیازمندی و معیشت آن‌ها نیست.

/تسنیم

ارسال نظر

آخرین اخبار