مسئول واحد تغذیه مرکز بهداشت گلستان:

مسئول واحد تغذیه مرکز بهداشت استان گلستان گفت: استفاده زیاد پروتئین در وعده سحری باعث می‌شود که در طول روز تشنگی فراوانی داشته باشیم.

مصرف زیاد پروتئین در وعده سحری باعث افزایش تشنگی می‌شود

به گزارش گلستان24؛ علی لشکربلوکی صبح امروز در گفت و گو با خبرنگاران استان گلستان اظهار کرد: مصرف زیاد پروتئین در وعده سحری باعث افزایش عطش و تشنگی در طول روز خواهد شد و می‌توان در وعده سحر از سبزی خوردن نیز استفاده شود.

وی با بیان اینکه خوردن برنج همراه با حبوبات در وعده سحری توصیه می‌شود، تصریح کرد: خوردن وعده سحری بسیار مهم است و در گلستان معمولا برنج را به عنوان وعده سحری انتخاب می‌کنند که توصیه ما به روزه‌داران این است که برنج را خالی میل نکنند بلکه برنج همراه حبوبات باشد مانند عدس‌پلو، باقالی‌پلو یا لوبیاپلو استفاده شود و این غذا همراه با تکه‌ای گوشت باشد.

مسئول واحد تغذیه مرکز بهداشت استان گلستان با تاکید بر اینکه استفاده بیش از حد پروتیین در وعده سحری باید خودداری کرد، افزود: مصرف زیاد پروتئین در وعده سحری باعث افزایش عطش و تشنگی در طول روز خواهد شد و می‌توان در وعده سحر از سبزی خوردن نیز استفاده شود.

لشکربلوکی با بیان اینکه در وعده سحری از خوردن زیاد چای خودداری کنیم، خاطرنشان کرد: برخی از روزه‌داران بعد از اتمام سحری اعتقاد دارند که با خوردن مقادیر زیاد نوشیدنی مانند آب، تشنگی خود را در طول روز برطرف کنند و برخی نیز بر این معتقدند که چای در وعده سحری زیاد میل کنند تا در طول روز تشنه نشوند غافل از اینکه مقادیری از کافئین و محرک در چای وجود دارد که نه تنها سبب نگهداری آب در بدن نمی‌شود بلکه سبب دفع آب در طول روز خواهد شد.

وی در خصوص مصرف زولیبا و بامیه در وعده سحری و افطاری گفت: زولبیا و بامیه به عنوان غذای متفرقه است و توصیه می‌شود که از زولیبا و بامیه به مقدار بسیار اندک استفاده کنند زیرا این ماده غذایی سرشار از چربی و قند است و سبب عطش و تشنگی خواهد شد.

/فارس

ارسال نظر

آخرین اخبار