فرماندار کلاله:

فرماندار کلاله گفت: تمامی خریدارن در ساعت مقرر در محل هفته بازار کلاله با غرفه های رزو شده به خرید و فروش دنبلان ادامه دهند و با تجمع افراد غیر از مکان معین شده؛ برخورد جدی صورت می گیرد.

برخورد با تجمعات غیرقانونی خرید و فروش قارچ دنبلان

به گزارش گلستان24؛به نقل از کلاله خبر، محمد حمیدی در جلسه ساماندهی خرید و فروش "دنبلان" در شهرستان کلاله که اکثر خریداران قارچ "دنبلان" حضور داشتند، اظهار داشت: برداشت این محصول بصورت نادرست از جنگل ها و مراتع، ضرر جبران ناپذیری به طبیعت وارد می کند.

وی افزود: قارچ"دنبلان" سرمایه عمده ایست که در جنگل ها رشد می کند که میتوان گفت جرئی از سرمایه ی ملی می باشد.

حمیدی با اشاره به وجود این سرمایه و نعمت در گلستان، گفت: کسانی که در این حوزه کا رمی کنند قاعدتا باید مجوز کار داشته باشند و ضرری به طبیعت وارد نکنند.

 نماینده عالی دولت در کلاله بمنظور ساماندهی ،نظارت و جلوگیری از هرگونه تنش و همچنین رفع سدمعبر در حاشیه جاده ورودی کلاله؛عنوان کرد: تمامی خریداران قارچ باید ساماندهی و فروشندگان در محل یکشنبه بازارکلاله و در همان غرفه ها با هماهنگی شهرداری مستقر شوند.

وی ادامه داد: تمامی خریدارن در ساعت مقرر در محل هفته بازار کلاله با غرفه های رزو شده به خرید و فروش دنبلان ادامه دهند و با تجمع افراد غیر از مکان معین شده؛ برخورد جدی صورت می گیرد.

شایان ذکر است در پایان ۷ نماینده بمنظور ارتباط با فرمانداری و ادارات مرتبط و ساماندهی بهتر، با رای گیری انتخاب شدند.

اسامی انتخاب شدگان به شرح ذیل است:

۱.قاسم تکه

۲.ارازمحمد عربی

۳.موسی گرایلی

۴عبدلله نامی

۵.احمد اقلی

۶.فاضل قربانی

۷.غفور آغنجیک

گفتنی است قارچ دنبلان به علت خواص زیاد ان با قیمت های بالای 300 هزار تومان در منطقه خرید و فروش می شود.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار