مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان گلستان گفت: ۴۳ اکیپ راهداری و ۹ اکیپ امدادی و تعمیراتی با ۳۰۰ نفر از راهداران در محورهای مواصلاتی استان از اول تیرماه در طرح راهداری تابستانی خدمات‌رسانی می‌کنند.

خدمت رسانی  ۴۳ اکیپ راهداری و ۹ اکیپ امدادی در طرح راهداری تابستانی

به گزارش گلستان24؛مهدی میقانی صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: 43 اکیپ راهداری و 9 اکیپ امدادی و تعمیراتی با 300 نفر از راهداران در محورهای مواصلاتی استان به مسافران با آغاز طرح راهداری تابستانی از اول تیرماه تا 31 شهریور ماه سال جاری خدمات‌رسانی می‌کنند.

وی افزود: در طرح راهداری تابستانی 124 دستگاه ماشین آلات سنگین، نیمه‌سنگین و سبک برای استقبال از مسافران تابستانی آماده‌سازی شده است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان گلستان با اشاره به اینکه نقاط پرحادثه جاده‌ای استان به‌صورت شبانه‌روزی توسط 17 دستگاه دوربین‌های نظارتی مرکز مدیریت راههای استان رصد می‌شود، ادامه داد: برنامه‌ریزی شده برای اجرای موفق طرح راهداری تابستانی در صورت وقوع شرایط بحرانی آمادگی لازم صورت گرفته باشد.

وی بر هماهنگی دستگاه‌های مرتبط مانند اورژانس، هلال احمر، نیروی انتظامی و پلیس راه در اجرای طرح راهداری تابستانی تاکید و اظهار کرد: پیام‌های ایمنی و هشداری توسط 5 تابلوی VMS محورهای پرتردد استان ارائه می‌شود و 36 گشت راهداری نیز در محورهای مواصلاتی نارت لازم را خواهند داشت.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان گلستان تجدید و احیاء خط‌کشی راه‌ها در محورهای منتهی به مناطق گردشگری و پرتردد را از مهم‌ترین اقدامات آماده‌سازی جاده‌های استان برای استقبال از مسافران تابستانی اعلام کرد.

میقانی با بیان اینکه گشت‌های راهداری در محورهای مواصلاتی استان حضور شبانه روزی دارند، تصریح کرد: نقاط پرحادثه در جاده‌های استان با نصب تابلو و علائم ایمنی آشکار سازی شده و تابلوهای مسیرنما و خطرنما و اجرای شیارهای لرزاننده در محورهای مواصلاتی استان نصب شده است.

وی به ساماندهی علائم ایمنی، تنظیف حریم و ورودی شهرها و شستشوی تابلو و گاردریل‌ها در محورهای اصلی، فرعی و روستایی به طول حدود 3000 کیلومتر در استان گلستان اشاره کرد و افزود: نگهداری و برقراری روشنایی در محورهای مواصلاتی استان و لکه گیری، درزگیری و روکش آسفالت در محورهای پرتردد استان را از دیگر اقدامات راهداری اجرا شده در جهت افزایش ایمنی سفرهای جاده‌ای است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان گلستان ادامه داد: تلفن گویای 141 با بروزرسانی هر 4 ساعت یک‌بار از وضعیت راه‌های استان آماده پاسخگویی به هموطنان است و همچنین برای ارتباط مستقیم با مرکز مدیریت راه‌های اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان با شماره تلفن 01732480019 تماس گرفت.

/تسنیم

ارسال نظر

آخرین اخبار