آیت‌الله علوی‌گرگانی در گرگان:

آیت‌الله العظمی علوی‌گرگانی با بیان اینکه دادن زکات فطره واجب است خطاب به مومنان خداجوی گفت: در پرداخت زکات فطره امروز و فردا نکنید.

در پرداخت فطریه تعلل نکنید

به گزارش گلستان24؛ آیت‌الله سیدمحمد علوی گرگانی صبح امروز در خطبه‌های نماز عید سعید فطر مسجد جامع گرگان با تبریک عید بندگی به مومنان و بندگان خاص خدا اظهار کرد: دنیا سرای فانی است نه باقی؛ اینجا جای ماندن نیست، مواظب باشیم که گول زرق و برق دنیا را نخوریم.

وی با اشاره به اینکه همه اهل عالم اهل فنا هستند، تصریح کرد: جای فرار نداریم نمی توان از مرگ فرار کرد وقتی مرگ فرا می‌رسد لذت‌ها و خوشی‌ها از بین می‌رود هوشیار باشیم که داریم روز به روز به آخرت نزدیک می‌شویم.

مرجع تقلید شیعیان با اشاره به اینکه اکثر مردم دلشان می‌خواهد در این دنیا بمانند و ساختمان‌هایشان را قوی می‌کنند، افزود: مگر چقدر می‌خواهیم در این دنیا بمانیم و زندگی کنیم این دنیا شیرین است نباید گرفتار لذایذ آن شویم.

آیت‌الله علوی‌گرگانی با اشاره به اینکه آدم ثروتمند نباید به افراد ضعیف و ناتوان زور بگویند، گفت: باید به دنیا پشت کرد و اعمال خوبمان را در پیشگاه خدا قرار دهیم.

وی از مردم خواست به دنیای کم اکتفا کنند و ابراز کرد: نگاه به سرمایه‌های زیاد دیگران نکنید و گول دنیا را نخورید به دنیا توکل نکنید که متضرر می‌شوید.

مرجع تقلید شیعیان ابراز کرد: مبادا شب‌نشینی داشته باشید و غیبت کنید شوخی‌ها غفلت می‌آورد و آدم را نابود می‌کند شب‌نشینی‌ها دل را سیاه می‌کند.

آیت‌الله علوی‌گرگانی با بیان اینکه دنیا روز اسبدوانی است، گفت: خوشا به حال کسانی که جلو بیافتند و سبقت بگیرند؛ شما اهل عید قرار گرفتتید و به نماز عید آمدید پس قدر این لحظات را بدانید.

وی با اشاره به اهمیت دادن زکات فطره بیان کرد: زکات فطره‌تان را بدهید فطره دادن واجب است مبادا پشت سر بیندازید و امروز و فردا کنید.

مرجع تقلید شیعیان افزود: مواظب باشید واجبات را انجام دهید اقامه نماز کنید، زکات بپردازید، امر به معروف و نهی از منکر کنید، به یکدیگر احسان و نیکوکاری کنید و به زیردستان خدمت کنید.

آیت‌الله علوی‌گرگانی بیان کرد: از چیزهایی که خداوند آن را نهی کرده باید پرهیز کنیم مواظب پیمان‌ها باشیم و هیچ‌گاه شهادت دروغ ندهیم و اطاعت خدا را داشته باشیم تا رستگار شویم.

وی در خطبه‌های نماز عید سعید فطر خود و مومنان نمازگذار را به تقوای الهی سفارش کرد./فارس

 

ارسال نظر

آخرین اخبار