رئیس دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت شمال کشور :

رئیس دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت شمال کشور گفت: ائمه جمعه و روحانیون اهل سنت از تریبون های نماز جمعه از کالای ایرانی حمایت کنند.

لزوم حمایت ائمه جمعه و روحانیون از کالای ایرانی

به گزارش گلستان24؛به نقل از روابط عمومی مرکز بزرگ اسلامی شمال کشور، حجت الاسلام علی خیرخواه اظهار کرد: ائمه جمعه و روحانیون اهل سنت از تریبون های نماز جمعه، مساجد و مدارس دینی، به تشویق مردم به حمایت از کالای ایرانی همت گمارند.

وی با بیان اهمیت اتحاد و همدلی مردم در تحقق شعار سال ۹۷ از سوی مقام معظم رهبری، افزود: حمایت از تولید ملی و کالای ایرانی نیاز به وحدت عملی ملت شریف ایران اسلامی دارد و قطعا یکی از اساسی ترین روش های مقابله با نفوذ و استعمار دشمنان و تحریم های اقتصادی، مسئله وحدت داخلی است که موجب تقویت و شکوفایی اقتصاد ملی می شود.

خیرخواه ادامه داد: نامگذاری امسال به حمایت از کالای ایرانی، وظیفه مردم و مسئولان را برای حمایت و خرید کالای ایرانی در راستای رونق بازار و ایجاد زمینه تولید و مصرف کالای داخلی ضروری می سازد.

وی گفت: تبعیت از مقام معظم رهبری، می تواند در تحقق شعار «حمایت از کالای ایرانی» یاری رسان باشد، اما این تبعیت باید در عمل مشاهده شود و نباید تنها به شعار دادن بسنده کرد، چرا که با افزایش تولید در کشور می توان شاهد کاهش آسیب های اجتماعی و فرهنگی در جامعه باشیم.

رییس مرکز بزرگ اسلامی شمال کشور تصریح کرد: تجربه ۴۰ ساله انقلاب اسلامی نشان داده، هرجا به قشر جوان و پر انرژی کشور اعتماد کردیم پیروز شدیم و افتخار برای کشور به ارمغان آورده است، ملت ایران امروز به خوبی توانایی و استعدادهای خود را باور کرده است، اما متاسفانه آن طور که باید و شاید از استعدادهای جوانان برای رسیدن به شکوفایی اقتصادی بهره نگرفتیم لذا باید با یک برنامه ریزی دقیق زمینه را برای حضور فکر و انرژی جوانان آماده کنیم.

خیرخواه ادامه داد: هیچ ملتی نمی تواند قله های بلند را فتح کند مگر اینکه در سایه استقلال و اقتدار باشد و امروز به فضل الهی ایران اسلامی در منطقه و جهان، پرچم دار این استقلال اقتدار آفرین است.

وی در بخش دیگری از سخنانش به نقش علما و روحانیون در حمایت از کالای ایرانی اشاره کرد و گفت: علما و مفاخر ایران به ویژه در دوران معاصر، با پی بردن به فعالیت های استعماری دشمنان اسلام در زمینه اقتصادی، اقدامات ارزشمندی را نسبت به تقویت اقتصاد داخلی و حمایت از تولید ملی و تحریم کالاهای خارجی انجام دادند و راه را بر روی نفوذ بیگانگان بستند.

رییس مرکز بزرگ اسلامی شمال کشور اظهار کرد: بزرگ‌ترین راهبرد برای حمایت از کالای ایرانی، افزایش کیفیت کالاها است. ما باید کیفیت تولید را بالا ببریم تا هم مردم و هم مسئولین به استفاده از کالای ایرانی تشویق شوند. مهمترین نکته برای تحقق شعار سال، افزایش کیفیت محصولات است.

وی با بیان اهمیت نقش روحانیون استان گلستان در تشویق مردم به خرید کالای ایرانی، گفت: روحانیون شیعه و سنی که همواره برای وحدت و پاسداشت دستاوردهای انقلاب اسلامی و کمک به پویایی و توسعه کشور تلاش کرده اند  باید به عنوان پیشروان جریان سازی اجتماعی،  عزم خود را برای تحقق فرمایشات مقام معظم رهبری مدظله العالی در پیوند با اجرایی شدن شعار سال جزم کرده و در این راستا، توصیه علما و روحانیون برای تشویق مردم به خرید کالای ایرانی، بسیار مهم است.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار