مدیرکل کمیته امداد استان گلستان:

آیت الله علوی گرگانی تاکید کرد: کمیته امداد به‌عنوان امداد جامعه، باید متحول و محل کارآفرینی نیازمندان کشور شود.

پرداخت دو هزار و ۳۰۰ کمک‌هزینه جهیزیه به نوعروسان گلستانی

به گزارش گلستان24؛  به نقل از روابط عمومی کمیته امداد گلستان، آیت‌الله سید محمدعلی علوی گرگانی در دیدار با امدادگران گلستانی گفت: کمیته امداد به‌عنوان امداد جامعه، باید متحول و محل کارآفرینی نیازمندان کشور شود.

 

وی با تأکید بر اشتغال‌زایی اقشار آسیب‌پذیر جامعه، افزود: کمیته امداد باید باهمتی مضاعف به‌صورت جدی‌تر، وارد اشتغال‌زایی نیازمندان شود تا نیازمندان جامعه به‌عنوان تولیدکننده به امرارمعاش زندگی خود بپردازند و مستغنی شوند.

 

آیت‌الله علوی گرگانی با اشاره به تأکید مقام معظم رهبری بر حمایت از کالای ایرانی برای اشتغال‌زایی و حمایت از شاغلین کشور، عنوان کرد: مسئولان با ایجاد اشتغال در کشور به‌ویژه مستضعفین جامعه، زمینه توانمندسازی و درآمدزایی آن‌ها را فراهم کنند تا خودشان صاحب تولید و درآمد مستقل شوند و مملکت را اداره کنند.

 

این مرجع عالی‌قدر گفت: با پرداخت زکات، امکانات جامعه بهتر و حوائجات نیازمندان کشور برآورده می‌شود.

 

امان اله حسین پور، مدیرکل کمیته امداد استان گلستان نیز در این دیدار با ارائه گزارشی اجمالی از عملکرد این نهاد گفت: سال گذشته ۱۷ هزار نفر از مددجویان تحت حمایت این نهاد عازم سفرهای زیارتی عتبات عالیات، مشهد و قم شده‌اند.

 

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر هفت هزار خانوار گلستانی فاقد مسکن یا دارای مسکن غیر مقاوم‌اند، افزود: در سالهای اخیر این نهاد با اعطا تسهیلات قرض‌الحسنه و کمک‌های بلاعوض برای خانه‌دار کردن مددجویان فاقد مسکن تحت حمایت کمیته امداد استان گلستان گام‌های مؤثری برداشته است.

 

حسین پور با اشاره به پرداخت دو هزار و ۳۰۰ کمک‌هزینه جهیزیه به نوعروسان در سال ۹۶، یادآور شد: صندوق امداد ولایت کمیته امداد استان گلستان سال گذشته بیش از پنج هزار تسهیلات کارگشایی به مددجویان و نیازمندان منطقه اعطا کرد.

 

مدیرکل کمیته امداد استان گلستان با اشاره به توانمندسازی شش هزار خانوار گلستانی در سه سال اخیر، گفت: این نهاد با توجه به اهمیت سرفصل اشتغال در سالهای اخیر با ارائه آموزش و مهارت‌های فنی و حرفه‌ای و همچنین پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه و نظارت، خریداری و بازاریابی محصولات تولیدی آن‌ها، زمینه اشتغال افرادی که توانایی انجام کار رادارند فراهم کرده تا با توانمندسازی آن‌ها از گردونه حمایت این نهاد خارج شوند.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار