رئیس اداره فناوری های مکانیزاسیون کشاورزی سازمان جهادکشاورزی گلستان گفت: کشاورزان این استان با خرید یک هزار و 165 دستگاه تراکتور در سال قبل، رتبه اول را درمیان استان های کشور به خود اختصاص دادند.

گلستان رتبه اول در خرید تراکتور را دارد

به گزارش گلستان24؛عیدمحمد فاروقی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: تراکتورهای خریداری شده از سوی کشاورزان استان اعم از زراعی و باغی با توان های3، 4 و 6 سیلندر، تماما تولید داخل است.
وی که در خبرگزاری جمهوری اسلامی مرکز گلستان حضور یافته بود، گفت: مدیریت های جهادکشاورزی گرگان، گنبدکاووس و کلاله جزو شهرستان های پیشرو در جذب اعتبارات توسعه مکانیزاسیون کشاورزی در استان، به شمار می روند.
فاروقی افزود: استفاده از مکانیزاسیون مناسب کشاورزی و بهبود و توسعه آن یکی از مهم ترین رویکردها برای بالا بردن بهره وری تولید محصولات زراعی، باغی، دام و طیور و آبزیان و پایداری در کاهش هزینه ها، تولید و اشتغال است که باید بیش از گذشته در توسعه کشاورزی استان مورد توجه قرار گیرد.
کشاورزان گلستان در سال 95 هم با خرید یک هزار و 499 دستگاه تراکتور رتبه نخست کشوری را کسب کرده بودند.
استان مرزی گلستان واقع در شمال کشور با دارا بودن 650 هزار هکتار زمین کشاورزی از قطب های تولید غلات و دانه های روغنی از جمله کلزا در کشور به شمار می رود.
طبق گزارش اداره فناوری های مکانیزاسیون کشاورزی سازمان جهادکشاورزی گلستان، این استان بیش از 33 هزار دستگاه انواع ماشین کشاورزی شامل تراکتور، کمباین و تیلر دارد.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار