کارخانه خمیر کاغذ تسکا در علی‌آباد کتول آغاز به کار کرد. وزیر کار در مراسم افتتاح این واحد تولیدی از همت کارآفرینان گلستانی تقدیر کرد.

افتتاح کارخانه خمیر کاغذ تسکا در علی‌آباد

به گزارش گلستان24؛اواخر هفته گذشته، کارخانه خمیر کاغذ تسکا در شهرک صنعتی علی‌آباد کتول در استان گلستان آغاز به کار کرد. این کارخانه که در حال حاضر 60 کارگر دارد، قرار است به خودکفایی در زمینه صنایع کاغذ کمک کند.

علی ربیعی (وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی) در مراسم افتتاح این کارخانه از کارآفرینانی که این واحد تولیدی را با سی میلیارد تومان نقدینگی بدون وابستگی به نظام بانکی راه‌اندازی کرده‌اند، گفت: در این واحد، در ابتدای کار 60 نفر به صورت مستقیم مشغول به کار شده‌اند و حتماً بیش از سه برابر این تعداد به صورت غیرمستقیم، شاغل می‌شوند و مسلماً در آینده این عدد به ده برابر خواهد رسید.

وزیر کار ادامه داد: این کارخانه، کارخانه سبز است و آسیبی برای محیط زیست ندارد. این واحد تولیدی یک نمونه از کارآمدی اقتصادی است و هسته اولیه آن، تعاونی بوده؛ هسته‌های کارآفرینی محلی و روستایی، تعاون مردم و تعاونی‌ها، تنها راهکاری است که در مقابله با تحریم‌ها جواب می دهد و در اشتغال‌زایی محلی موثر است.

وی با بیان اینکه از تحریم، فرصت خواهیم ساخت، گفت: طراحی و ساخت ماشین‌آلات این کارخانه در ایران صورت گرفته است و این موجب افتخار است. بنابراین با حمایت از کالای ایرانی می‌توانیم به مرزی از خودکفایی برسیم که تحریم را شکست بدهیم.

وی ادامه داد: باید خود را برای آینده و  بازارهای چهارصد میلیون نفری منطقه آماده کنیم؛ چراکه ما تحریم‌ها را شکست خواهیم داد.

ربیعی تاکید کرد: از معیشت مردم مراقبت می‌کنیم و نمی‌گذاریم تحریم، کارگران را دچار مشکل کند. تنها همبستگی کارگران و کارآفرینان، ایستادگی و پیروزی را به ارمغان خواهد آورد.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار