وجود مینی بوس های فرسوده با طول عمر بالا در ناوگان حمل و نقل استان مورد رضایت مردم نیست.

لزوم نوسازی ناوگان مینی بوس رانی استان/ امنیت جانی مردم مورد توجه قرار گیرد

به گزارش گلستان24؛ استان گلستان یکی از معدود استان‌هایی است که شهرها و روستاهای آن فاصله چندانی با یکدیگر ندارند و همین موضوع سبب شده تا حمل و نقل شهری در این استان نسبت به سایر استان های دیگر بیشتر شود که در این بین مینی بوس ها، به علت پایین بودن کرایه آن نسبت به دیگر وسایل نقلیه نقش بیشتری در جابجایی مردم دارد.

حتی ناوگان  مینی بوس رانی استان به صورت دربستی و یا خطی اقدام به جابجایی مسافر به خارج از استان نیز می کند که معمولا  مشتری این جابجایی ها، افرادی هستند که جمعیت بالایی دارند و میخواهند هزینه کمتری برای جابجایی مسافران خود کنند.

روزانه بیش از هزاران سفر بین شهری در استان گلستان توسط مینی بوس ها صورت می گیرد، که این مسئله نشان دهنده این موضوع می باشد که باید توجه و امنیت بیشتری به ناوگان مینی سرانی استان شود.

اما این طور که مشاهده می شود ظاهراً حدود ۹۸ درصد مینی بوس های موجود در استان عمری بیش از سی سال دارند و عمدتا این مینی‌بوس ها تولیدی شرکت بنز در سال های خیلی دور هستند،  که در حال حاضر مشکلات ظاهری نامناسب و امنیت نامطلوبی جهت جابجایی مسافرین دارند.

در همین خصوص یکی از مسافرین حاضر در  مینی بوس رانی شهرستان گرگان در گفتگو با خبرنگار ما گفت: بنده به علت این که محل کارم در شهر کردکوی است، مجبورم روزانه چندین بار از مینی‌بوس‌ها جهت جابجایی استفاده کنم.

وی ادامه داد: به علت اینکه سواری های خطی در این مسیر فعالیت ندارند، جابجایی مسافرین توسط مینی بوس های زیادی انجام میگیرد و من هم مجبورم تا از مینی‌بوس‌ها جهت جابجایی استفاده کنم، با توجه به مشکلات زیادی که اینگونه مینی بوس ها دارند، از مسئولین تقاضا دارم تا نسبت به جایگزین کردن مینی‌بوس‌های فرسوده با مینی بوس های جدید راه حلی مناسب بیاندیشند.

ناظری همچنین در رابطه با نبود امنیت  کافی در مینی بوس های بین شهری خاطرنشان کرد است: برخی رانندگان با گذشتن چهارپایه در راهروی مینی بوس اقدام به  سوار کردن مسافر می کنند؛ اغلب مسافران به علت کم هزینه بودن جابجایی توسط مینی‌بوس‌ها و همینطور مدیریت زمان، نسبت به این عمل رانندگان واکنش نشان نمی دهند.

 برخی از رانندگان نیز علت عدم تعویض مینی بوس های فرسوده خود را با مینی بوس های جدید، نبودن تسهیلات مناسب و همچنین قیمت بسیار بالای مینی بوس های جدید اعلام کردند؛از مسئولین مربوط تقاضا دارم تا تسهیلات مناسب تری جهت بهبود ناوگان مینی بوس رانی استان فراهم کنند.

با توجه به جابجایی حجم گسترده‌ای از شهروندان گلستانی توسط مینی‌بوس‌ها، مسئولین باید با حساسیت بیشتری نسبت به دادن تسهیلات و حذف کردن مینی بوس های فرسوده موجود در استان داشته باشند، تا هم امنیت جانی مردم به خطر نیفتد و هم رانندگان مینی بوس ها از خودروی بهتری بهره مند شوند.

انتهای پیام/پ


 

ارسال نظر

آخرین اخبار