مدیرکل ثبت اسناد و املاک گلستان گفت: ادارات ثبت اسناد گلستان به آرشیو الکترونیکی مجهز خواهند شد که در حال حاضر این اقدام در مرکز استان انجام شده است.

ادارات ثبت اسناد استان گلستان به آرشیو الکترونیکی مجهز می‌شود

به گزارش گلستان24؛عباسعلی زارع ‌در بازدید از اداره ثبت و اسناد و املاک شهرستان گنبدکاووس اظهار داشت: در حال حاضر در ثبت اسناد گنبدکاووس کار آرشیو کردن اسناد به صورت الکترونیکی آغاز شده و همکاران در شرایط بسیار سخت در حال انجام کار هستند.

وی با اشاره به تبدیل یک سند به اسناد فراوان بر اثر آپارتمان‌سازی افزود: در جامعه امروزی یک سند هزار متری در گذشته تبدیل به 50‌, 60 سند به صورت واحدهای ساختمانی می‌شود و این نگهداری اسناد را در فضای فیزیکی بسیار دشوار می‌کند.

مدیر کل ثبت اسناد و املاک گلستان تصریح کرد: یکی از حوزه های حساس و دارای ارباب رجوع فراوان, حوزه اجرایی, ثبت اسناد می باشد که به مانند یک شبه قضایی می ماند و این حوزه خدمات ثبت اسناد را به مردم افزایش داده و حجم کار را وسیع کرده است.

زارع تاکید کرد: علاوه بر اسناد لازم اجرا, قبوض آب, برق و گاز و اسناد ملی که سابق در محاکم قضایی رسیدگی می‌شد در حوزه اجرایی انجام می‌شود.

وی یادآور شد: به صورت طبیعی حوزه ثبت اسناد دارای یک حوزه پر ارباب رجوع است و گنبدکاووس یک شهر پرحجم کاری است و با توجه به مراجعه مکرر ارباب رجوع در حوزه اجرایی, بنا داریم این حوزه را از اداره ثبت و اسناد گنبدکاووس مستقل کنیم.

مدیر کل ثبت اسناد و املاک گلستان گفت: برای این کار باید زیرساخت‌های لازم انجام شود و از فرماندار ویژه درخواست داریم تا فضای فیزیکی مناسبی برای استقلال این حوزه در اختیار ما قرار دهد.

وی اظهار کرد: با توجه به گستردگی حجم کاری در شهرستان گنبدکاووس, اداره ثبت اسناد و املاک گنبدکاووس به 2 ناحیه تقسیم بندی خواهد شد.

زارع با اشاره بر اداره ثبت اسناد به عنوان دومین دستگاه درآمدزای استان تصریح کرد: با اینکه اداره کل ثبت اسناد و املاک گلستان, دومین دستگاه درآمدزای استان است, اما 8 درصد از این درآمد مستقیما به حساب شهرداری, 42 درصد به حساب هلال احمر و بقیه آن به حساب دولت می‌رود و عملا اداره درآمدی برای هزینه کردن ندارد.

عبدالقدیر کریمی, معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان گنبدکاووس هم در این بازدید اظهار داشت: متاسفانه در حال حاضر, مکان و فضای فیزیکی مناسبی برای مستقل شدن, حوزه اجرایی اداره ثبت و اسناد در شهرستان وجود ندارد و ما عملا از برخی فضاهای فیزیکی برای چند خدمت به مردم استفاده می‌کنیم.

وی افزود: در حوزه توزیع اعتبارات تملک دارایی, برای استقلال این حوزه تدابیر لازم اندیشیده خواهد شد و امید داریم تا شرایطی ایجاد شود تا هم همکاران این حوزه و هم مردم بتوانند در فضایی مناسب به ارائه خدمات و دریافت آن بپردازند.

معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان گنبدکاووس با اشاره به تعامل, وحدت و همدلی مسئولان, ائمه جمعه و دستگاه قضایی با یکدیگر تصریح کرد: مسئولان در یک فضای همدلی با تعامل در شهرستان گنبدکاووس به ارائه خدمات می‌پردازند و ما این آمادگی را داریم تا بتوانیم به حوزه ثبت و اسناد در ارائه خدمات بهتر کمک کنیم.

/تسنیم

ارسال نظر

آخرین اخبار