افزایش روز افزون قلیان سرا ها و رستوران ها در جنگل نهارخوران باعث می شود زیبایی های این فضا از بین برود.

آیا نهار خوران  هم به وضعیت روستای زیارت دچار می شود؟

به گزارش گلستان24؛ ناهارخوران یکی از مناطق تفریحی و سیاحتی است که با داشتن طبیعت بکر و زیبا در نزدیکی مرکز استان گلستان، طرفداران زیادی در بین شهروندان گلستانی و گردشگران غیر بومی دارد.

این منطقه تفریحی و گردشگری در ۵ کیلومتری جنوب شهر گرگان قرار دارد که در حال حاضر به علت متراکم بودن ساخت و ساز و خانه ها و بزرگ شدن شهر، به علت افزایش جمعیت به نوعی دیگر جزء شهر گرگان می باشد.

به علت نزدیکی این فضا به شهر گرگان نسبت به دیگر مناطق جنگلی به عینه شاهد استقبال روز افزون و حضور ۲۴ ساعته مردم در این منطقه برای تفریح و استفاده از طبیعت هستیم.

همچنین وجود زیرساخت های خدماتی مناسب و دسترسی آسان به منطقه جنگلی ناهارخوران یکی دیگر از دلایل استقبال مردم از این فضا می باشد.

اما رفته رفته با افزایش بازدیدکنندگان و سوق پیدا کردن برخی از افراد به ایجاد درآمد از این فضا، جنگل های ناهار خوران زیبایی و طراوت گذشته خود را از دست داده و آن فضایی که گردشگران از یک منطقه بکر و دست نخورده در نظر دارند، با توجه به روند فعلی دیگر در این منطقه کمتر پیدا می کنند.

از ابتدا که وارد جنگل ناهارخوران می شویم در دو طرف جاده، قلیان سراها و رستوران ها در وسط سرسبزی جنگل به شدت خودنمایی می کنن که این مسئله  از زیبایی های جنگل و طبیعت کاسته است.

اگر در گذشته مردم برای استفاده از هوای خنک و مطبوع به این منطقه سفر می کردند، اما در حال حاضر به علت وجود گاز های گلخانه ای، نظیر دود اگزوز ماشین ها و قلیان سراها، هوای این منطقه نسبت به گذشته مطبوع نیست.

اگر مسئولین زیربط مانند گذشته در مقابل زیاده‌خواهی برخی افراد برای درآمدزایی غیر عرف در طبیعت کوتاه بیایند، جنگل ناهارخوران بدون شک گرفتار بلایی می شود که بر سر روستای زیارت و طبیعت زیبای آن افتاد.

انتهای پیام/پ

ارسال نظر

آخرین اخبار