سید محمدعلی ثابت قدم چند روز پیش مهمان رئیس شورای اسلامی شهر گرگان بود ، اینکه رئیس شورای شهر گرگان چند ماه بعد از انتصاب عبدالرضا دادبود به عنوان شهردار گرگان چنین خبطی را مرتکب می شود...

چرا برخی از اعضای شورای شهر گرگان در عهد خود "ثابت قدم" نیستند

به گزارش گلستان24؛ سید محمدعلی ثابت قدم شهردار سابق رشت و گزینه جدی شهرداری گرگان در ابتدای شورای پنجم ، چند روز پیش مهمان رئیس شورای اسلامی شهر گرگان بود ، اینکه رئیس شورای شهر گرگان چند ماه بعد از انتصاب عبدالرضا دادبود به عنوان شهردار گرگان چنین خبطی را مرتکب می شود را باید از چند منظر بررسی کرد .

نکته اول : رئیس شورای شهر(عبداللهی) و تیم همراه وی( ربیعی - یوسفی – آقاملایی – کاظم نژاد ) قصد دارند با این پلیتیک، دادبود را با برنامه های خود همراه سازند ، خاصه اینکه تا یک ماه و نیم دیگر انتخابات هیات رئیسه شورای شهر و سال بعد نیز انتخابات مجلس را پیش رو داریم و شهرداری گرگان به لحاظ پشتوانه مالی و تبلیغاتی باید در اختیار تیم رئیس شورا باشد که فعلا با درایت شهردار فعلی و ایجاد انضباط مالی اینگونه نیست .

نکته دوم : چرا سید محمد علی ثابت قدم ؟ این فرد که قبلا شهردار رشت بوده و دو بار عزل شده ، یک بار از فرایند انتخاب شهردار در شورا بیرون آمده و نامش جهت تصدی شهرداری گرگان به وزارت کشور معرفی شده اما صلاحیت وی تایید نشده و حتی مواردی چون تخلفات اقتصادی و حکم جلب سیار وی در کوچه پس کوچه ها گرگان نیز مطرح بود .

نکته سوم : بدعهدی برخی از اعضای شورای اسلامی شهر گرگان ؛ تیمی که ریاست آنها را رئیس فعلی شورای شهر گرگان بر عهده دارد چرا هنوز کار شهردار فعلی به شش ماه نرسیده آهنگ بدعهدی را می زند و بجای حمایت از شهردار فعلی و تقویت جایگاه و حمایت از برنامه های خوب وی ، سعی دارد با دعوت از گزینه های آلترناتیو دادبود را با خود سازگار کند ، آیا خواسته های شخصی آنها تامین نشده یا شهردار فعلی مشکل دارد که اگر اینگونه است چرا انتخابش کردند !

نکته چهارم : بدعهدی ننگ ابدی ؛ بنظر می رسد "بدعهدی" را باید بر پیشانی برخی از اعضای شورای شهر فعلی گرگان حک کرد ؛ کسانیکه به اعتبار و عملکرد مطلوب حسین صادقلو شهردار سابق گرگان از مردم رای گرفتند اما بعد از رای آوردن او را دزد خواندند ، چرا همین صادقلو قبل از انتخابات دزد نبود و برخی از این افراد برای عکس گرفتن با یک دزد مسابقه می دادند !! سوالی که این روزها نزد مردم گرگان مطرح است : آیا دادبود هم سرنوشت حسین صادقلو را در پیش خواهد داشت ؟

نکته پنجم : ثابت قدم دلداده و شیفته رشت است و حتی در اعلام برنامه هایش در صحن علنی شورای شهر این موضوع را اعلام کرد که با واکنش تند ابراهیم جرجانی عضو شورای شهر گرگان مواجه شد . جرجانی با لحنی نسبتاً تند عملکرد ثابت‌قدم در شهرداری رشت را به چالش کشید و سؤالاتی پیرامون علت عزل وی از سمت شهرداری پرسید و همچنین با اشاره به انتشار دل نوشته‌ای مبنی بر علاقه وی به شهر رشت از وی پرسید چرا با توجه به علاقه وافری که به شهر رشت دارد گرگان را که هیچ تعلق‌خاطری به آن ندارد برای شهردار شدن انتخاب کرده است.

نکته ششم : جا دارد که دکتر غراوی معاون عمرانی استانداری گلستان تحرکات شورای شهر گرگان را بیشتر رصد کند و در صورت امکان از حکم انفصال از فعالیت برخی اعضا استفاده کند، چرا که برخی ها با استفاده از ابزار نظارتی شورا برای گرفتن امتیاز و رانت هایی نظیر انتصاب اقوام و شرایط ویژه اقتصادی به شهردار فشار می آورند و این دخالت در کار شهردار ، گرفتن انرژی و وقت وی ،  جلوگیری از توسعه شهری و ایجاد رانت و ویژه خواری و سوء استفاده از اعتماد مردم گرگان است .

photo_2017-08-27_11-11-10

photo_2017-08-27_11-34-11

photo_2017-08-26_16-45-42

Sadeghloo_14

Sadeghloo_8

3542

132547

بنظر شما چه کسی به این لیست وزانت داده است ؟؟؟

/گلستان ما

ارسال نظر

آخرین اخبار