مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان گلستان گفت: تا پایان امسال ۶ هزار و ۵۰۰ نفر از روستائیان استان گلستان، تحت آموزش‌های مهارتی قرار می‌گیرند.

آموزش‌های مهارتی به ۶۵۰۰ نفر از روستائیان استان ارائه شد

به گزارش گلستان 24؛سیدعلیرضا حسینی‌طلب صبح امروز در جمع خبرنگاران با گرامیداشت فرارسیدن هفته ملی مهارت اظهار داشت: ارائه آموزش‌های مهارتی به روستائیان یکی از برنامه‌های اصلی سازمان است و ما در استان هم ضریب نفوذ خوبی داریم.

وی افزود: نیازهای هر روستا توسط دهیاران و شوراها احصاء شده و کارشناسان و مربیان فنی و حرفه‌ای برای ارائه آموزش‌ها به علاقه‌مندان، در روزهای خاصی در روستا حضور پیدا می‌کنند.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‎ای استان گلستان ادامه داد: سال گذشته حدود 6 هزار نفر از روستاییان استان تحت آموزش‌های مهارتی قرار گرفتند و برخی از این افراد مشغول به کار شدند.

وی بیان داشت: هدف‌گذاری ما تا پایان امسال آموزش بیش از 6 هزار و 500 نفر از روستائیان استان گلستان است که تاکنون یک‌هزار و 300 نفر در این دوره‌ها ثبت نام کردند.

حسینی‌طلب گفت: فنی و حرفه‌ای تمام ظرفیت‌ها و امکانات خود را برای ارائه آموزش‌های مهارتی به متقاضیان به کار گرفته است و این دوره‌ها حتی در دورترین مناطق مرزی استان نیز برگزار می‌شود.

وی با اشاره به افزایش رشته‌های آموزش فنی و حرفه‌ای یادآور شد: سال 95 تعداد حرفه‌های آموزشی 390 مورد بود که سال گذشته این تعداد به 440 حرفه افزایش یافت.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان گلستان خاطرنشان کرد: در استان علاوه براینکه در تمامی شهرستان‌ها مراکز دولتی آموزش‌های فنی و حرفه‌ای دایر است، 325 آموزشگاه آزاد نیز فعال است که استمرار فعالیت آنها موجب تثبیت حداقل یک‌هزار شغل شده است.

/تسنیم

ارسال نظر

آخرین اخبار