مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی گلستان اعلام کرد که هم اینک هشت هزار نفر در 23 شهرک و ناحیه صنعتی این استان مشغول به کار هستند.

فعالیت 8هزار نفر در شهرک های صنعتی گلستان

به گزارش گلستان24؛به نقل از فرمانداری کلاله، حجت الله خلیل زاده در نشست رفع موانع تولید که در ناحیه صنعتی دهنه این شهرستان برگزار شد، اظهارداشت: 711 واحد تولیدی بهره بردار معادل 72،5 درصد کل واحدهای تولیدی گلستان درنواحی و شهرک های صنعتی استان مستقر هستند.
وی با اشاره به برخی مشکلات این بخش گفت: با پرداخت تسهیلات رفع موانع تولید به این واحدها، میزان اشتغال در آنها به 12 هزار نفر می رسد.
خلیل زاده افزود: شرکت شهرک های صنعتی گلستان تلاش دارد با رفع برخی مشکلات زیرساختی مثل آب، برق، گاز، مسائل زیست محیطی، بانکی، پرداخت وام ارزان قیمت، مالیات و تامین اجتماعی به افزایش تولید و اشتغال در واحدهای تولیدی استان کمک کند.
فرماندار کلاله نیز گفت: با فعال کردن واحدهای نیمه فعال و راکد، رونق به ناحیه صنعتی این شهرستان بر می گردد.
محمد حمیدی اظهارداشت: هم اکنون از 24 واحد تولیدی در ناحیه صنعتی دهنه کلاله، 9 واحد با اشتغالزایی 71 نفر فعال بوده، 13 واحد در مرحله رسیدن به تولید بوده و چهار واحد تعطیل است.
به گفته وی، در صورت تکمیل واحدها و فعال شدن کارخانه های راکد، آمار اشتغال در این بخش به 200 نفر افزایش می یابد. 
همچنین در این جلسه مشکلات زیرساختی و تعیین تکلیف سند مالکیت، آب، گاز، آسفالت، روشنایی و ساخت دیواره سیل بند ناحیه صنعتی دهنه کلاله مورد بررسی قرار گرفت و مقرر شد تا از سوی شرکت شهرک های صنعتی گلستان پیگیری شود.
شهرستان کلاله با افزون بر 130 هزار نفر جمعیت در شرق استان گلستان واقع است.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار