مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان گفت: امسال 700 میلیارد ریال وام اشتغال زایی برای رونق کسب و کار به روستایان استان پرداخت شد که امیدواریم استفاده صحیح و هدفمند از آن به رشد فرصت های شغلی و درآمدی گلستانی ها منجر شود.

پرداخت وام اشتغال به روستایان گلستان

به گزارش گلستان24؛سعید مازندرانی روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: گلستان پنجمین استان کشور در پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی است. 
وی بیان کرد: سهمیه سال 97 گلستان در پرداخت وام به متقاضیان راه اندازی مشاغل روستایی یکهزار و 620 میلیارد ریال است که تاکنون 43 درصد آن پرداخت و بیش از یکهزار و 700 شغل در شهرهای استان ایجاد شد. 
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان به مشکلات دریافت وام از بانک ها نیز اشاره کرد و گفت: حدود 700 میلیارد ریال طرح های دریافت وام به دلیل مشکلاتی مانند ضامن و چک های برگشتی و یا ناقص بودن مدارک اجرایی نشده و منجر به کند شدن روند پرداخت تسهیلات شده است.
مازندرانی تاکید کرد: حل این مشکلات موجب جذب حداکثری تسهیلات بانکی شده و ایجاد فرصت های شغلی جدید در روستاها با بهره مندی از توان این مناطق را فراهم خواهد کرد. 
وی ادامه داد: تبدیل روستاهای استان به جوامع کارآفرین و پررونق یکی از اهداف اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان است که امیدواریم پرداخت این تسهیلات در بلندمدت به تغییر روستاهای کم رونق استان به مراکز تولید و فعالیت اقتصادی کمک کند. 
مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان، یکی از اولویت های تسهیلات مشاغل روستایی را پرداخت وام به بانوان دانست و گفت: بیش از 60 درصد وام های این محل به زنان پرداخت شده است. 
طبق اطلاعات مرکز آمار ایران میانگین نرخ بیکاری استان گلستان در پایان بهار امسال 8.8 درصد بوده است.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار