مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی گلستان گفت: 501 میلیارد ریال سرمایه تولید در شهرک ها و نواحی صنعتی استان برای ایجاد 16واحد از ابتدای امسال جذب شده است.

جذب بیش از 50 میلیارد تومان سرمایه تولید در گلستان

به گزارش گلستان24؛حجت الله خلیل زاده روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی اظهار داشت: با فعال شدن این تعداد واحد، زمینه اشتغال پایدار برای 523 نفر فراهم می شود.
وی همچنین از فراهم بودن زمینه جذب سرمایه گذار در منطقه ویژه اقتصادی اترک به وسعت یکهزار و هشت هکتار واقع در شمال استان خبر داد و گفت: اکنون 250 هکتار از این منطقه برای جذب سرمایه گذار با ایجاد زیرساخت های آب، برق، مخابرات و گاز آماده شده است.
به گفته وی، تاکنون در این منطقه 15 قرارداد با سرمایه گذاران برای ایجاد واحد تولیدی بسته شده که یک واحد آن فعال و دو واحد دیگر در دست ساخت است.
وی از آماده بودن واگذاری زمین در سطح 20 هکتار برای جذب سرمایه گذار در شهرک صنعتی گُمیشان در شمال غرب استان نیز خبر داد و افزود: این شهرک بعد از هفت سال انتظار برای جذب سرمایه گذاری فعال شده و تاکنون دو سرمایه گذار برای ایجاد واحدهای تولیدی مستقر شده اند.
مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی گلستان اضافه کرد: جذب سرمایه گذاران در شهرک صنعتی گُمیشان بیشتر در حوزه فرآوری شیلات و آبزیان است.
خلیل زاده، از پیگیری طرح توسعه شهرک صنعتی گُمیشان در سطح 30 هکتار هم خبر داد.
به گفته وی، در استان 23 شهرک ها و ناحیه صنعتی و منطقه ویژه اقتصادی اترک با دو هزار و 40 هکتار زمین برای سرمایه گذاری وجود دارد که تاکنون 715 واحد با سرمایه گذاری هشت هزار و 240 میلیارد ریال و ایجاد اشتغال برای 13 هزار و 165 نفر به بهره برداری رسیده است.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار