بخشدار بخش مرزی داشلی‌برون گنبدکاووس با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی یک نعمت بزرگ برای همه ماست، گفت: بزرگترین دستاورد 40 ساله انقلاب وحدت مردم است.

کمیته رسانه در ستاد بزرگداشت چهلمین سال پیروزی انقلاب تشکیل شود

به گزارش گلستان24؛سال 1397 در کنار همه فراز و نشیب‌های سیاسی، اقتصادی و اجتماعی خود بستر یکی از مهم‌ترین اتفاقات تاریخ دنیا یعنی چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی ایران و قطعی شدن شکست نقشه‌های 40 ساله دشمن برای جلوگیری از رسیدن انقلاب اسلامی به این مقطع مهم و حساس است.

از این‌رو در سطح کشور ستاد بزرگداشت چهلمین سال پیروزی انقلاب با هدف بسیج کردن همه توان‌ها و پتانسیل‌ها حول تبیین دستاوردها و اهداف انقلاب اسلامی و خنثی کردن نقشه دشمن تشکیل شده که به تبع آن در شهرستان گنبدکاووس نیز این ستاد به ریاست امام جمعه و دبیری رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی شکل گرفته است.

صبح امروز نخستین جلسه این شورا با حضور اشخاص حقیقی و حقوقی این شورا در دفتر امام جمعه گنبدکاووس و با هدف شناخت اولیه، بررسی راهبردها و رویکردها و تعیین مسیر حرکت ستاد برگزار شد.

بخشدار بخش مرزی داشلی‌برون شهرستان گنبدکاووس در این نشست با اشاره به اینکه ستادی متناظر با ستاد شهرستانی بزرگداشت چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی در بخش داشلی‌برون تشکیل خواهیم داد، اظهار کرد: تا به امروز نیز چندین جلسه مقدماتی با علما، روحانیون و نخبگان بخش داشلی‌برون برای برگزاری باشکوه برنامه‌های ویژه چهلمین سال پیروزی انقلاب برگزار کرده‌ایم.

حاجی نظر شیرمحمدلی با بیان اینکه در سال جاری که سال پختگی و تثبیت نهایی انقلاب اسلامی است باید دستاوردهای نظام و انقلاب اسلامی را به همگان معرفی کنیم، افزود: بدون تردید بزرگترین دستاورد انقلاب اسلامی در 40 سال گذشته وحدت میان اقشار مختلف مردم اعم از اقوام، مذاهب و حتی ادیان مختلف در درون کشور بوده است.

وی با تاکید بر اینکه امروز شهرستان گنبدکاووس به عنوان یک نمونه مهم و بارز وحدت اقوام و مذاهب در سطح کشور و حتی دنیا شناخته شده است، خاطرنشان کرد: این وحدت و برادری مرهون اندیشه و تفکری است که برآمده از انقلاب اسلامی و امام راحل و رهبر معظم انقلاب بوده و هست.

بخشدار بخش مرزی داشلی‌برون شهرستان گنبدکاووس با ارائه پیشنهادی مبنی بر حضور اقوام مختلف این شهرستان در برنامه‌های بزرگداشت چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی، ادامه داد: تمامی برنامه‌هایی که به این مناسبت در سطح شهرستان گنبدکاووس برگزار می‌شود باید در ظاهر و شکل برنامه نیز نمادهای وحدت مردمان این سرزمین در آن هویدا باشد.

* همه دلسوزان انقلاب حول منافع ملی و منویات رهبری متحد شوند

رئیس اداره تبلیغات اسلامی گنبدکاووس نیز با اشاره به اینکه امسال دشمن تمام توان خود را برای زدن ضربه کاری به انقلاب متمرکز کرده است، تاکید کرد: در این سوی میدان نیز همه دلسوزان انقلاب باید حول منویات رهبر معظم انقلاب و منافع کلان ملی کشور گردهم بیایند.

حجت‌الاسلام علی فتحی تبیین اهداف انقلاب اسلامی برای نسل‌های جدید کشور را یک ضرورت مهم عنوان کرد و گفت: امیدواریم در چهلمین سال پیروزی انقلاب بتوانیم در این حوزه که یکی از بزرگترین دغدغه‌های بزرگ کشور است موفق ظاهر شویم.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی بخش داشلی‌برون نیز در این جلسه با اشاره به اینکه برنامه‌های بزرگداشت چهلمین سال پیروزی انقلاب نباید به دهه فجر و یا ایام بهمن ماه محدود شود، اضافه کرد: از هم اکنون می‌توانیم هر برنامه فرهنگی که در سطح شهرستان برگزار می‌شود را با چاشنی و نام چهل سالگی پیروزی انقلاب اجرا کنیم.

آخوند عبدالغفور چرکزی با بیان اینکه همه مردم و مسوولان باید در سال جاری در راستای برگزاری باشکوه مراسمات چهل سالگی انقلاب تلاش کنند، گفت: دشمنان ما نمی‌خواهند بگذارند مردم ما شیرینی جشن چهل سالگی انقلاب را بچشند.

*کمیته رسانه در ستاد بزرگداشت چهلمین سال پیروزی انقلاب تشکیل شود

مدیرعامل بنیاد فرهنگی طهورای گنبدکاووس در این نشست با تاکید بر ضرورت اقدامات رسانه‌ای پرحجم و با محتوا با موضوع چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی در گنبدکاووس، اظهار کرد: متاسفانه در میان کارگروه‌ها و کمیته‌های پیشنهادی و ابلاغی نامی از کمیته رسانه به چشم نمی‌خورد که باید به صورت بومی و شهرستانی تشکیل شود.

مهدی باقریان با اشاره به اینکه ظرفیت رسانه و مطبوعات می‌تواند در راستای ترویج و گسترش اطلاع‌رسانی و انعکاس برنامه‌ها و از سویی دیگر تبیین دستاوردهای های انقلاب در 40 سال گذشته نقش مهمی را در ستاد بزرگداشت چهلمین سال پیروزی انقلاب ایفا کند، افزود: امروز دنیا جنگ خود علیه کشورمان را در محور رسانه به پیش می‌برد و لازم است ما نیز در برنامه های شاخص فرهنگی خود از این ظرفیت به نحو مطلوبی بهره‌مند شویم.

وی با بیان اینکه تاکید بر عدد 40 چه از منظر شکلی و چه از منظر اهمیت سیاسی و دیپلماتیک باید صورت بگیرد، ادامه داد: پشنهادما این است که هر کمیته تا چهلمین سالروز پیروزی انقلاب 40 برنامه شاخص در کنار برنامه‌های فرعی خود برگزار کند تا بر این عدد خاص و مهم تاکیدی دوچندان شود.

معاون فرهنگی دانشگاه گنبدکاووس یکی از بزرگترین برکات انقلاب را تولید علم و فناوری با رویکرد اسلامی دانست و گفت: امروز دانشگاه‌های ایران اسلامی در صدر دانشگاه‌های منطقه قرار گرفته‌اند و در بسیاری از علوم از جمله علم نانو، پزشکی، صنایع دفاعی و بسیاری از علوم دیگر در جمع 10 کشور برتر دنیا قرار گرفته‌ایم.

اکبر فخیره با اشاره به اینکه در چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی باید برنامه‌ها به شکلی برنامه‌ریزی و طراحی شوند که محتوای آنها نیز متناسب با شکل پیشرفت کیفی کرده باشد، اضافه کرد: محتوای برنامه‌ها باید در راستای اهداف متعالی انقلاب و منطبق بر نامه‌های کلان فرهنگی کشور باشد.

/فارس

ارسال نظر

آخرین اخبار