فرماندار گالیکش:

فرماندار گالیکش بابیان اینکه مهم‌ترین عامل شکوفایی اقتصاد کشور کارآفرینی است، گفت: معلمین و فرهنگیان می‌توانند نقش بسیار مهمی در جهت گسترش، اعتلا و ارتقاء کارآفرینی داشته باشند.

مهم‌ترین عامل شکوفایی اقتصاد کشور کارآفرینی است

به گزارش گلستان24؛ به نقل از نیلکوه، حسن خسروی در نشست بافرهنگیان این شهرستان به مناسبت گرامیداشت هفته دولت گفت: دولت این آمادگی را دارد تا هر طرح اقتصادی و اشتغال‌زایی قابل‌اجرا که ارائه شود، جهت دریافت تسهیلات کم‌بهره به بانک‌های عامل معرفی کند.

 

وی افزود: در شرایط کنونی باوجوداین تعداد کارمند دولتی، دولت فربه است و همه نباید انتظار تصدی شغل دولتی و کارمندی داشته باشند بلکه باید در جهت کارآفرینی و توسعه اقتصادهای خرد و زودبازده گام برداشت.

خسروی بابیان اینکه مهم‌ترین عامل شکوفایی اقتصاد کشور کارآفرینی است، گفت: معلمین و فرهنگیان می‌توانند نقش بسیار مهمی در جهت گسترش، اعتلا و ارتقاء کارآفرینی داشته باشند.

فرماندار گالیکش اضافه کرد: امیدواریم آموزش‌وپرورش هم از ظرفیت و پتانسیل خود در جهت ارائه برنامه‌های مرتبط با حوزه اقتصاد و کارآفرینی اقدام نماید.

وی یادآور شد: امروز دولت شرایط سختی دارد، مردم باید پشتیبان و حامی دولت باشند.نخبگان دولت را کمک کنند. شرایط سخت را باید درک کرده و به گذر از این شرایط کمک کنند.

خسروی اضافه کرد: به نظر من مشکل اصلی بچه‌های ما و دانش آموزان نمره گرفتن یا قبولی نیست بلکه مهم‌ترین مشکل فرزندان ما این است که زندگی کردن را بلد نیستند فلذا از معلمین دلسوز خواهشمندم تمام سعی خود را در جهت تعلیم راه‌های صحیح زندگی کردن به دانش آموزان بکار گیرند.

وی خاطرنشان کرد: با نگاهی آماری به وضعیت طلاق در جامعه متوجه خواهیم شد که اکثر موارد در اثر عدم شناخت و آگاهی از روش‌های صحیح زندگی کردن است تا مشکلات اقتصادی.

فرماندار گالیکش تصریح کرد: پیشنهاد من به مجموعه آموزش‌وپرورش این است که در مدارس شهرستان کلاس‌های مرتبط با آسیب‌های اجتماعی با محوریت یک موضوع خاص نظیر اعتیاد را برای دانش آموزان و خانواده‌ها برنامه‌ریزی کنند و به همین ترتیب با ایجاد کارگاه‌های آموزشی در جهت شناسایی علل و راه‌های کسب بهبودی آن و درنتیجه مبارزه با آن معضل تلاش نمایند.

وی در پایان گفت: امیدواریم در این راستا شاهد اقدامات عملی و مؤثر از سوی مجموعه آموزش‌وپرورش شهرستان باشیم.

مدیر و آموزش‌وپرورش گالیکش نیز در این همایش گفت: مدیران و معلمان تمام تلاش خود را بکار گیرند تا در کنار مسائل آموزشی به مسائل تربیتی نیز بپردازند.

مهدی خسروی تصریح کرد: مدیران و معلمان راه‌های بهتر زندگی کردن را به دانش آموزان بیاموزند.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار