فرمانده هنگ مرزی اترک گنبدکاووس گفت: در حوزه مرزی استان گلستان ۴۴ روستا و یک شهر واقع شده و خوشبختانه با کمک اهالی این روستاها و شهر مرزی توانستیم امنیت پایداری را در دفاع از مرز رقم بزنیم.

برقراری امنیت پایدار در مناطق مرزی استان

به گزارش گلستان24؛سرهنگ محمد رضا سراوانی ظهر امروز در دیدار کارکنان، معاونین و فرماندهان نیروی انتظامی با امام جمعه شهرستان گنبدکاووس اظهار داشت: مراقبت از مرز و رسیدگی به مسائل حقوقی و مرزنشینان به عنوان ضابط دادگستری و دیدار با روسای کشور مقابل برای حل اختلاف و مشکلات مرزی از جمله ماموریت‌های مرزبانی است.

وی افزود: هنگ مرزی اترک به عنوان مرزبان درجه یک براساس قراداد و پروتکل سال 1957 روسیه و ایران، جلساتی را با مسئولان ارشد کشور مقابل برای حل اختلافات پیش آمده در طول سال دارد.

فرمانده هنگ مرزی اترک گنبدکاووس بیان داشت: در حوزه مرزی 44 روستا و یک شهر واقع شده و خوشبختانه با کمک اهالی این روستاها و شهر مرزی توانستیم امنیت پایداری را در دفاع از مرز رقم بزنیم.

وی یادآور شد: تعامل و همکاری مرزنشینان با مرزبانان بی‌نظیر و مثال‌زدنی است که به خاطر تلاش‌های شبانه‌روزی مرزبانان و مرزنشینان در طول سال‌ها به وجود آمده و به همین خاطر نیز ما از امنیت پایدار و مرز آرامی برخوردار هستیم.

سرهنگ سراوانی گفت: ارتقاء توان عملیاتی، ارتقاء تعاملات و کاهش آسیب‌پذیری در مرز سه راهبرد مرزبانی است و خوشبختانه در این راهبردها به نتایج خوبی رسیدیم.

وی ادامه داد: در یک‌سال گذشته توانستیم 35 کیلوگرم موادمخدر را در مرز کشف کنیم که این میزان در کشفیات بی‌سابقه بوده و در این مدت حتی یک نفر عبور غیرمجاز انسانی از طریق مرز ایران و ترکمنستان گزارش نشده است.

فرمانده هنگ مرزی اترک گنبدکاووس تاکید کرد: علاوه بر ارتقاء بنیه علمی و کاری سعی داشتیم تا بنیه اعتقادی کارمندان را نیز ارتقاء دهیم و با همکاری ریاست عقیدتی فعالیت‌های خوبی در حوزه برگزاری کلاس‌های قرآنی، برگزاری ادعیه‌های مختلف و زیارت عاشورا در مناسبت‌های مختلف انجام شده و حافظین حوزه هنگ مرزی رتبه نخست در مسابقات استانی را کسب کردند.

حجت الاسلام محمود ترابی امام جمعه شهرستان گنبدکاووس هم در این جلسه اظهار داشت: یکی از ویژگی‌های خوبی که باید پررنگ شود نهاد انقلابی بودن ما است که در مقابل دشمنان و مبارزه با آنها اگر این نرم بیشتر شود سبب مصونیت و موفقیت ما خواهد بود.

وی افزود: تقوا و مناجات در نیروهای انتظامی و نظامی سبب ایجاد معنویت بیشتر و مصونیت در برابر ترفندهای دشمن خواهد شد و این امر سبب می‌شود که دست غیب خداوند با این نیروها بوده و موفقیت و پیروزی نیروهای انتظامی و نظامی ما را رقم بزند.

امام جمعه شهرستان گنبدکاووس گفت: نیاز است فعالیت‌ها و ماموریت‌های نیروهای انتظامی و نظامی و مرزبانی از طریق رسانه‌ها و یا نصب بنرهای اطلاع‌رسانی به مردم اعلام شود تا مردم با آگاهی از مسئولیت‌های سنگین شما احساس محبت و وابستگی بیشتری به شما داشته باشند.

/تسنیم

ارسال نظر

آخرین اخبار