معاون بازرسی، نظارت و حمایت از مصرف کنندگان سازمان صنعت،معدن و تجارت استان گلستان گفت: بازرسان سازمان صنعت،معدن و تجارت استان گلستان یک بانک خصوصی در مرکز استان را ۷۹ میلیون ریال جریمه کرد.

جریمه ۷۹ میلیون ریالی یک بانک خصوصی در گرگان

به گزارش گلستان 24 ؛ به نقل از روابط عمومی سازمان صنعت، معدن وتجارت استان گلستان، علی اصغر اصغری اظهار داشت: در پی گزارش ارسالی به ستاد خبری سازمان صنعت،معدن و تجارت استان گلستان مبنی بر تخلف یکی از بانک‌های خصوصی در شهرستان گرگان، بررسی موارد در دستور کار بازرسان این سازمان قرار گرفت.

وی افزود: پس از بررسی‌های انجام شده و احراز تخلف گران‌فروشی در محاسبه سود اقساط تسهیلات و همچنین ایجاد خسارت وارده در نحوه محاسبه جریمه تاخیر تسهیلات بانکی، پرونده تخلف این واحد به ارزش ریالی 79 میلیون و594 هزار 991ریال تشکیل و برای صدور راًی نهایی به اداره کل تعزیرات حکومتی استان ارسال شد.

معاون بازرسی، نظارت و حمایت از مصرف کنندگان سازمان صنعت،معدن و تجارت استان گلستان همچنین با اشاره به اهمیت عملکرد بانک‌ها و شیوه‌های نوین بانکداری در جامعه، ایجاد حس اعتماد در میان دارندگان حساب را از وظایف اصلی بانکداری دانست و از همه مدیران بانک‌ها در استان خواست تا با رعایت دقیق قوانین نظام بانکی و محاسبات دقیق سود و زیان حساب مشترکان خود از ایجاد هرگونه بی‌اعتمادی و نارضایتی در شهروندان جلوگیری کنند.

وی در ادامه بازرسان سازمان صنعت،معدن وتجارت استان را حامیان اصلی حقوق مصرف کنندگان دانست و افزود: در صورت مشاهده هر گونه تخلف مطابق قانون با واحد متخلف و فرد خاطی برخورد خواهد شد.

اصغری همچنین از همه شهروندان خواست در صورت مشاهده هر گونه تخلف احتمالی در این خصوص مورد را سریع از طریق سامانه 124 به بازرسان این اداره اطلاع دهند تا مورد رسیدگی قرار گیرد.

انتهای پیام/

 

 

ارسال نظر

آخرین اخبار