معاون محیط زیست طبیعی سازمان حفاظت از محیط زیست کشور گفت: لایحه حمایت قضایی از محیط‌بانان در کمیسیون مجلس به تصویب رسیده و به‌زودی در صحن مجلس ارائه می‌شود.

 لایحه حمایت قضایی از محیط‌بانان به‌زودی در صحن مجلس ارائه می‌شود

به گزارش گلستان 24 ؛ حمید ظهرابی ظهر امروز در مراسم بزرگداشت هفتمین روز شهادت محیط‌بان گلستانی در پارک ملی گلستان با اشاره به حمایت قضایی از محیط بانان در دستور کار مجلس اظهار داشت: حمایت قضایی از محیط‌بانان در کمیسیون مجلس به تصویب رسیده و در آینده نزدیک این لایحه به صحن مجلس ارسال می‌شود.

وی افزود: اگر نمایندگان مجلس از این طرح حمایت کنند در آینده نزدیک محیط‌بان‌های ما از حمایت بیشتر قضایی برخوردار می‌شوند.

معاون محیط زیست طبیعی سازمان حفاظت از محیط زیست کشور اظهار کرد: تاکنون 124 شهید در راه حفاظت از طبیعت، آب و خاک این سرزمین به فیض شهادت نائل شدند و تعداد زیادی محیط بان مجروح، زخمی و جانباز شدند.

ظهرابی گفت: باید وضعیت معیشت این افراد را سرو سامان داد و شرایط سختی کار آنها تسهیل شود. با افزایش تعداد محیط بانان می‌توان قدری این فشار را از دوش آن‌ها برداشت و امکانات آن‌ها هم باید افرایش یابد.

وی اظهار کرد: نیاز است ارتباط با جوامع محلی را تقویت کنیم تا شکارچیان هم مناطق جنگلی مانند پارک ملی را از آن خودشان بدانند؛ تنها در این صورت از آسیب‌های حاصل از این درگیری‌ها جلوگیری می‌کنیم.

معاون محیط زیست طبیعی سازمان حفاظت از محیط زیست کشور گفت: ما در قبال این فداکاری محیط‌بانان برای سرزمینمان چه کردیم؛ با وجود اینکه خداوند در قرآن به رعایت حقوق یکدیگر و سایر جانداران هشدار داده اما باز هم برخی برای به رسیدن به آنچه آرزوی خود می‌دانند، اصراف می‌کنند.

انتهای پیام/ح

 

ارسال نظر

آخرین اخبار