رییس اداره حفاظت محیط زیست بندرترکمن و گمیشان گفت: نیروهای یگان حفاظت محیط زیست این شهرستان در عملیات مشترک با پرسنل دریابانی، یک شکارچی متخلف را با لاشه 18 قطعه انواع پرنده وحشی خلیج گرگان دستگیر کردند.

دستگیری شکارچی متخلف پرندگان در خلیج گرگان

به گزارش گلستان۲۴؛علی بیانی روز پنجشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: از این شکارچی علاوه بر کشف این پرندگان، یک قبضه سلاح شکاری، یک فروند قایق پارویی و حدود بیست قطعه فشنگ ساچمه زنی کشفو متهم با تشکیل پرونده به محاکم قضایی معرفی شد 
به گفته وی دریابانی استان در صورت مشاهده هر گونه فعالیت غیر مجاز در حوزه شکار و یا صید حیات وحش، محیط زیست غرب گلستان را یاری می کند.
در همین پیوند مدیرکل حفاظت از محیط زیست استان گلستان گفت : شکارچیان متقاضی تحصیل پروانه شکار در این استان مکلف به حضور در کارگاه آموزشی توجیهی هستند.
امیر عبدوس اظهار داشت : جامعه شکارچیان به سبب برخی ویژگی های خاص مانند بهمراه داشتن سلاح شکاری و شرایط میدانی فعالیت، در معرض خطر تخطی از قانون و ارتکاب اقدامات مجرمانه هستند که از آن جمله می توان به مبادرت به شکار غیرمجاز و بروز رفتارهای مبتنی بر خشونت در برخورد با محیط بانان اشاره کرد.
وی ادامه داد: در این دوره های آموزشی آشنایی با قوانین شکار و صید، شناسایی گونه های مجاز و ضرورت گرفتن توصیه های بهداشتی در ارتباط با بیماری آنفولانزای پرندگان ارائه خواهد شد.
به گزارش ایرنا زیستگاه های آبی گُمیشان و بندرترکمن در شمال غرب گلستان و کرانه شرقی خزر با اکوسیستم منحصر به فرد طیف گسترده ای از گونه های مختلف پرندگان بومی و مهاجر همچون مرغابی، غاز، قو، پلیکان، باکلان، پرستوی دریایی، سلیم، کاکایی، چنگر، اگرت، خوتکا، گیلان شاه و تلیله را در خود جای داده است.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار