فرمانده انتظامی استان گلستان از شناسایی و دستگیری کلاهبرداران ۱۹۰ میلیارد ریالی در استان گلستان خبر داد.

 کلاهبرداران ۱۹۰ میلیاردی در گلستان دستگیر شدند

به گزارش گلستان ؛ به نقل از پایگاه خبری پلیس، سردار علی اکبر جاویدان اظهارداشت: در پی ارجاع یک فقره پرونده قضائی مبنی بر شکایت نمایندگان حقوقی یکی از شرکت‌های پیمانکاری مخابرات از 3 نفر با هویت معلوم مبنی بر کلاهبرداری و جعل اوراق و اسناد دولتی وتحصیل مال نامشروع، مراتب به صورت ویژه در دستور کار ماموران پلیس امنیت عمومی استان قرار گرفت.

فرمانده انتظامی گلستان افزود: شاکیان اعلام داشتند در قراردادی با متهم اصلی که خود را نماینده قانونی شرکت مخابرات معرفی کرده بود، مقرر شد 4 کیلوگرم کابل نیکل به ارزش 180 میلیارد ریال به منظور اجرای طرح‌های مخابراتی فیبر نوری وارد کشور کرده و تحویل وی دهند.

سردار جاویدان با بیان اینکه متهمان تا زمان تحویل نیکل مبلغ 7 میلیارد و 500 میلیون ریال وجه نقد و 36 سکه بهار آزادی با هدف انجام خرید برای اجرای پروژه از شرکت مذکور دریافت کردند، تصریح کرد: پیمانکاران کابل‌های مورد نظر را وارد و تحویل متهمان دادند اما پس از گذشت مدت زمانی و عدم اجرای تعهدات، متوجه کلاهبرداری آنان شده و در بررسی ها به جعلی بودن امضاء مدیرعامل 2 اداره دولتی پی می‌برند.

این مقام ارشد انتظامی گفت: با تحقیقات پلیس مشخص شد، متهم ردیف نخست نگهبان اخراجی و 2 همدست وی کارمند یکی از ادارات دولتی استان هستند.

سردار جاویدان اظهار داشت: با سرعت عمل پلیس، 2 متهم این پرونده دستگیر و نفر اصلی که متواری شده بود نیز پس از یک سری اقدامات اطلاعاتی و تخصصی در عملیاتی غافلگیرانه دستگیر و به مقر انتظامی منتقل شدند.

فرمانده انتظامی استان گلستان گفت: متهمان در تحقیقات اولیه و پس از مواجهه با مستندات پلیس به کلاهبرداری 190 میلیارد ریاالی اعتراف که ضمن تشکیل پرونده برای انجام مراحل قانونی به مراجع قضائی معرفی شدند.

انتهای پیام

 

ارسال نظر

آخرین اخبار