ای برادران دین! من یک دست قرآن و با دست دیگر سلاح برگرفته و سینه دشمن را به آتش می کشم تا تو آزاد آزاد زندگی کنی

شهدای فجرآفرین/ تنها شهید ترکمن انقلاب «جانعلی کاسب»: به آغوش اسلام عزیز بیایید

به گزارش گلستان 24 ؛ «شهید جانعلی کاسب »، یکم مرداد ،1333در روســتای «خواجه نفس» از توابع شهرستان بندرترکمن به دنیا آمد، پدرش «الله‌یار» و مادرش «انه‌بخت نام»، داشــت. دانشــجوی دوره دکترا در رشته پزشکی و کارمند سازمان تجهیزات و نوســازی مدارس بود، ســال 1355، ازدواج کرد، ششم بهمن ،1357 در سنندج توسط نیروهای رژیم شاهنشــاهی بر اثر اصابت گلوله به ســر، شهید شد. مزار او در گلزار شــهدای روستای «قره‌ســنگر چپاقلی» تابعه شهرستان زادگاهش قرار دارد.

پس از دوران طفولیت در سن هفت سالگی وارد کلاس درس شد و تا کلاس پنجم ابتدایی را در مدرسه شهادت و دوران راهنمایی را در مدرسه هدایت و دوران متوسطه را نیز با اخذ دیپلم در شهر بزرگ تهران به پایان رسانید، او به خدمت مقدس سربازی رفت و دوران آموزشی نظامی و دوران سربازی خود را در شاهرود در جهاد کشاورزی به طور امریه به اتمام رساند.

 پس از به پایان رساندن خدمت سربازی برای گذراندن معیشت خانواده  به سنندج رفت و در آنجا به استخدام آموزش و پرورش استان سنندج در آمد و در مدرسه راهنمایی به تدریس زبان انگلیسی مشغول شد، او دارای پنج برادر و سه خواهر بود و بعد از یک سال پس از استخدام شدن با مشورت خانواده با یک دختر اصیل ترکمن گمیشانی ازدواج کرد، هنوز از ازدواج آنان یک سال نگذشته بود که انقلاب شد و در سال 1357 در ششمین روز ماه بهمن به اصابت گلوله در استان سنندج توسط رژیم زور گوی پهلوی به دیدار الهی پیوست.

فرازی از سخنان شهید:

 به آغوش اسلام عزیز بیایید، این اسلام و انقلاب اسلامی است که به همگی شما سعادت و نصرت می‌دهد. ای برادران دین! من یک دست قرآن و با دست دیگر سلاح برگرفته و سینه دشمن را به آتش می‌کشم تا تو آزاد آزاد زندگی کنی، ولی تو ای برادر گوش به فرمان امام عزیز باش و سخنانش را گوش کن. اگر تو به سخنان این رهبر عزیز توجه نکنی از خداوند خود نافرمانی کرده‌ای. 

می‌دانی که خداوند همان خدایی است که همه چیز را در روی زمین برای ما آفریده است، پس برتو ای برادر مسلمان واجب است که به سخنان آن امام بزرگوار، آن روح خدا، گوش داده و او را تنها نگذاری، با هر نوع مخالفتی که علیه اسلام می‌شود سرسختانه بجنگید که در راه اسلام فوز الهی است. 

در پایان از همگی شما برادران و خواهران خداحافظی می‌کنم «مرگ بر امپریالیسم جهانخوار»، «مرگ بر ایادی داخلی آنها»، «اسلام پیروز است»، «چپ و راست» و تمام دابر قدرت‌ها و مخالفان اسلام نابود است.

انشاالله  

انتهای پیام/فارس

 

ارسال نظر

آخرین اخبار