همایش توسعه پایدار اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی گنبدکاووس به میزبانی دانشگاه گنبدکاووس و با حضور مدیران ارشد استانی و شهرستانی برگزار شد.

همایش توسعه پایدار اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی گنبدکاووس برگزار شد

به گزارش گلستان 24 ؛ دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی بدون تردید یکی از معجزات انقلاب اسلامی در 40 ساله اخیر بوده‌اند که هم در حوزه علم و فناوری و هم در حوزه فرهنگی و اجتماعی توانسته‌اند به یک بازوی قدرتمند برای توسعه کشور تبدیل شده و نقش خود را در پرورش نیروهای خلاق، کارآمد، متخصص و متعهد برای آینده انقلاب به خوبی ایفا کنند.

همایش توسعه اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی شهرستان گنبدکاووس عنوان همایشی بود که به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب و با هدف بررسی زمینه‌های توسعه این شهرستان محوری در شرق استان گلستان با حمایت و استفاده از ظرفیت دانشگاهیان در دانشگاه گنبدکاووس برگزار شد.

 

*ارائه 10 سخنرانی و 91 پوستر در همایش توسعه گنبدکاووس/ حرکت دانشگاه گنبدکاووس به سمت دانشگاه نسل سوم

رئیس دانشگاه گنبدکاووس در این همایش با اشاره به اینکه یکی از برگ‌های زرین نظام اسلامی در 40 ساله اخیر توسعه علمی و پژوهشی است، اظهار کرد: امروز ایران اسلامی در بسیاری از حوزه‌های علمی و فناوری در جایگاه برتر منطقه و دنیا قرار گرفته است که به برکت انقلاب اسلامی بوده است.

ابوالفضل طهماسبی با بیان اینکه دانشگاه‌ها یکی از مهم‌ترین عوامل توسعه و رشد علمی کشور در این سال‌ها بوده‌اند، افزود: با وجود همه تحریم‌ها و دشمنی‌های استکبار جهانی امروز دانشگاه‌های ما توانسته‌اند جایگاه خود را در دنیا به اثبات برسانند.

وی با تاکید بر اینکه دانشگاه ما در گنبدکاووس مولود انقلاب اسلامی است، خاطرنشان کرد: دانشگاه گنبدکاووس در طی سال‌های بعد از تاسیس یعنی بعد از سال 1362 مراحل توسعه را به ترتیب طی کرده و امروز به سمت دانشگاه نسل سوم و کارآفرین حرکت می‌کند.

رئیس دانشگاه گنبدکاووس برگزاری همایش توسعه پایدار اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی شهرستان گنبدکاووس را بر مبنای استفاده از ظرفیت علمی دانشگاهیان برای توسعه شهرستان دانست و گفت: بالغ بر 126 مقاله به دبیرخانه این همایش ارسال شده است که تعداد 91 مقاله به عنوان پوستر و10 مقاله به عنوان سخنرانی ارائه می‌شود.

* وحدت حول توسعه عامل پیشرفت گنبدکاووس در 2 سال اخیر

فرماندار ویژه گنبدکاووس در این همایش با اشاره به اینکه انتظار ما از دانشجویان و اساتید دانشگاهی شهرستان، پژوهش با نگاه حل مسأله است، اظهار کرد: ما از همه نخبگان و دانشگاهیان می‌خواهیم با توجه به ظرفیت‌های علمی و پژوهشی دانشگاه‌ها به دنبال راه حل برای مشکلات و مسائل مردم در شهرستان باشند.

عبدالقدیر کریمی با بیان اینکه امروز در حوزه‌هایی از جمله آسیب‌های اجتماعی و مسائل اقتصادی نیازمند کمک دانشگاهیان هستیم، اضافه کرد:  یکی دیگر از نیازمندی‌های ما در حال حاضر ایجاد مسیری علمی، امن و فارغ از چالش‌های روتین برای سرمایه‌گذاری هستیم.

وی با تاکید بر اینکه از دو سال پیش با همکاری و هماهنگی امام جمعه شهرستان فضای جدیدی را برای وحدت همه جانبه مسؤولان با هم ایجاد کرده‌ایم، ادامه داد: اعتقاد ما بر وحدت همه نیروهای شهرستان به ویژه دلسوزان حول توسعه شهرستان است تا بتوانیم در عین رقابت‌های سیاسی با رفاقت، فضای سالم رسانه‌ای، آرامش و امنیت روانی به پیشرفت شهر برسیم.

فرماندار ویژه شهرستان گنبدکاووس با اشاره به اینکه نتیجه این وحدت را نیز در این دو سال دیده‌ایم، گفت: افزایش پروژه‌ها و اعتبارات شهرستان گنبدکاووس و توسعه زیرساختی بسیار عظیم از دستاوردهای همین وحدت مسؤولان بوده است.

* ایجاد دانشکده علوم پزشکی در گنبدکاووس با حمایت وزیر بهداشت

نماینده مردم گنبدکاووس در مجلس شورای اسلامی نیز در این همایش با اشاره به اینکه توسعه دانشگاه‌ها و آموزش عالی در سال‌های بعد از پیروزی انقلاب در حوزه کمی و کیفی یکی از موضوعاتی است که در هیچ کجای کشور قابل انکار نیست، اظهار کرد: در همین سال جاری ایجاد دانشگاه مذاهب اسلامی در گنبدکاووس و توسعه رشته‌های پیراپزشکی در دانشگاه آزاد از جمله اقداماتی است که به برکت انقلاب و نظام اسلامی محقق شده است.

قره‌جه طیار با بیان اینکه با پیگیری‌هایی که بنده، ائمه جمعه و مسؤولان شهرستان به صورت مکرر داشته‌ایم بعد از سفر رئیس جمهور به گنبدکاووس و تماس با وزیر جدید بهداشت، درمان و آموزش پزشکی قول مساعد راه‌اندازی دانشکده علوم پزشکی و پیراپزشکی در شهرستان را اخذ کرده‌ایم.

وی با تاکید بر اینکه دانشگاهها باید در کنار مسؤولان برای رفع محرومیت‌های باقی مانده در برخی روستاها و مناطق دورافتاده تلاش کنند، گفت: همه مردم می‌دانند که جوانان تحصیل کرده و با دانش آنها توان حل مشکلات کشور را در حوزه‌های مختلف دارند.

گفتنی است در این همایش شرکت‌کنندگان در قالب سخنرانی و پوستر دستاوردهای علمی و پژوهشی خود را به مخاطبان در دو نوبت زمانی ارائه کردند که به همه شرکت‌کنندکان در همایش گواهی حضور متناسب با نوع پذیرش و سطح مقاله آنها از سوی دبیرخانه همایش اعطا شد.

انتهای پیام/فارس

 

 

ارسال نظر

آخرین اخبار